Infoks Noorhobuste Tšempionaadil osalejatele

Selle suve üks olulisemaid ratsasündmusi on käes ja selgitame ratsanikele ja pealtvaatajatele mõningaid olulisi punkte.

Noorhobuste Tšempionaadi raames selgitatakse välja parimad hobused takistussõidus ja koolisõidus. Võistlus mõlemas arvestuses toimub samal ajal. Takistussõit viiakse läbi muru peal ja koolisõit liivaväljakul. Hobused võivad ülesse astuda nii takistussõidus kui koolisõidus. Koolisõidu registreerimine on pikendatud kuni 25.08.2015, nii et soovijatel on võimalus ennast veel nimekirja lisada. Kui soovitakse võistelda mõlemas distsipliinis, siis palume sellest sekretärile teada anda, et teaksime stardijärjekordade koostamisel sellega arvestada.

Autasustamine takistussõidus kujuneb kahe päeva komplekstulemusena. 4-aastaste arvestuses jäävad puhtalt ümberhüpanud hobused jagama esikohti. 5- ja 6-aastaste hobuste seas on ümberhüpped puhtusele ja kiirusele. Auhinnafond kompleksarvestuses on kõikides vanuseklassides 800 eurot lisaks saab 5-ja 6-aastaste parim hobune auhinnateki. Ka premeerib ESHKS kompleksarvestuses kõigi 25% paremate hulka jõudnud ESH või ERP tõuraamatute hobuste omanikke preemiatega 200 eurot ja kompleksarvestuse parima ESH või ERP hobuse omanikku täiendavalt preemiaga 200 eurot (kui see hobune on 25% paremate hulgas). Kompleksarvestuses arvestatakse osalejateks ainult võistluse lõpetanud hobuseid ja kui osalejaid on alla nelja, premeeritakse ainult võitjat preemiaga 100 eurot. Kui võistlusklassi parim koht läheb jagamisele mitme hobuse vahel, jagatakse ESHKS preemia sellele kohale nende vahel. Premeerimiseks peab hobuse omanik esitama taotluse või arve ESHKS juhatusele.

Autasustamine koolisõidus kujuneb samuti kahe päeva komplekstulemusena. 4- kuni 6-aastaste hobuste seas on auhinnafondid vastavalt 4-aastastele 150 eurot, 5-aastastele 200 eurot ja 6-aastastele 250 eurot. Igale vanuseklassi parimale on ka auhinnatekk. Lisaks premeerib ESHKS kompleksarvestuses kõigi 25% paremate hulka jõudnud ESH või ERP tõuraamatute hobuste omanikke preemiatega 200 eurot ja kompleksarvestuse parima ESH või ERP hobuse omanikku täiendavalt preemiaga 200 eurot (kui see hobune on 25% paremate hulgas). Kompleksarvestuses arvestatakse osalejateks ainult võistluse lõpetanud hobuseid ja kui osalejaid on alla nelja, premeeritakse ainult võitjat preemiaga 100 eurot. Kui võistlusklassi parima koht läheb jagamisele mitme hobuse vahel, jagatakse ESHKS preemia sellele kohale nende vahel. Premeerimiseks peab hobuse omanik esitama taotluse või arve ESHKS juhatusele.

Ilmateade lubab eelolevaks nädalavahetuseks kaunist ilma, nii et ootame kõiki kaasa elama ja vaatama 28-30.08 Niitvälja Ratsakeskusesse. Võistluste ajakava selgub peagi ja on nähtav aadressil www.ratsanet.ee ja ürituse facebooki lehel www.facebook.com/noorhobused

Noorhobuste Tšempionaadi korraldusmeeskond