Ingmar de Vos valiti ühehäälselt teiseks ametiajaks FEI Presidendiks

Keskel taasvalitud FEI President Ingmar de Vos/ foto FEI/Liz Gregg

Eilse FEI Peaassamblee olulisimaks valmisprotseduuriks oli Presidendi valimine, kui viimased neli aastat seda positsiooni täitnud Ingmar de Vos valiti samale ametikohale järgmisekski neljaks aastaks, kusjuures valik oli ühehäälne.

Belglane Ingmar de Vos on FEI 13. President ning muide esimene kuninglikku perekonda mitte kuuluv. De Vos oli käesoleval korral ainukeseks FEI Presidendi kandidaadiks, ühehäälne otsus, mida muide ei olnud ette tulnud pärast aastat 2002, näitab alaliitude täielikku usaldust. De Vos kuulub muuhulgas ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee liikmete hulka, olles neljas FEI President, kellele see au on osaks langenud.

Valituks osutumise järgses kõnes sõnas de Vos. ” Ma usun meie sporti, meie kogukonda ja meie potensiaali. Käimas on ratsaspordile põnevad ajad. Me kasvame, meie fännibaas suureneb ja meil on seitse unikaalset ala, millega tegeleda – vaid taevas on piirideks!” Enda suurima prioriteedina nimetas taasvalitud President vajadust hoida kogukonda ühtsena, pidades seda olulisimaks faktoriks viimaks ratsaspordialasid üha uutesse kõrgustesse ning lisas, et see ei saa olla ülesanne ühele mehele vaid seda peame saavutama kõik koos.

Ingmar de Vos on sündinud 1963.a. Belgias. Ta on omandanud politoloogia ning rahvusvahelise õiguse eriala, alustades tööalast karjääri Belgia Senati nõustajana. Aastal 1990 asus de Vos tööle Belgia Ratsaspordi Liidu tegevdirektorina, täites samas aastatel 1997-2011 peasekretäri kohustusi. De Vos on Belgia Olümpiaakadeemia liige, samuti üks Euroopa Ratsaspordi Liidu asutajatest olles enne FEI-ga liitumist aastal 2011 selle peasekretäriks.