Ingrid Klimke ja Saksamaa triumfeerisid Aachenis CICO 3* võistlusel

Euroopa Meistrivõistluste raames peeti eile ja täna ka suursugune kolmevõistlus tasemel CICO 3*, mille võidu kindlustas koolisõidust alates juhtima asunud Ingrid Klimke hobusel FRH Escada JS. Võistkondlik esikoht läks favoriidiks olnud korraldajamaale.

Klimke, kes on maailma tipptasemel võistelnud ka koolisõidus, võttis eile hommikul peetud ava-alal skooriga 78.59 % sisse juhtpositsiooni 32.10 mp-ga. Teise koha hõivas koolisõidu järel kehtiv maailmameister Sandra Auffarth (GER) (33.20 mp), kolmanda Holly Woodhead Suurbritanniast hobusel DHI Lupison (34.30).

Sandra Auffarth ja Opgun Louvo

Samal päeval peeti ära ka takistussõit, kus superstaar Klimke ei eksinud, sõites puhtalt ka oma teise hobusega Horseware Hale Bob. Samamoodi tegid nulliringi Woodhead ja koolisõidu järel neljandal positsioonil olnud Andrew Hoy (AUS) hobusel Cheeky Calimbo. Auffarth eksis ühel korral, mille tulemusena langes kuuendaks.

Andrew Hoy ja Cheeky Calimbo

Tänase päeva põhisündmuseks olnud krossis võtsid britid vastu kibeda kaotuse, kui ühe tõrkega rajalt finišisse jõudnud Holly Woodheadi kohta esitati apellatsioon. Video vahendusel selgus, et tõkkekohtunik oli eksinud, kuna paar hüppas tegelikult ühe takistuse väljapoolt lippe. Ilma selle juhtumita oleks Suurbritannia võitnud kolmanda koha, mille nüüd pälvis algselt neljandaks tulnud USA võistkond.

Holly Woodhead ja DHI Lupison

Eskohas küsimusi ei olnud, Klimke, kes sõitis mõlemal hobusel ka krossi nulliga, võttis individuaalarvestuses nii esimese kui teise koha vastavalt tulemustega 32,10 ja 37 mp. Sandra Auffarth ja Opgun Louvo läbisid samuti maastikusõidu vigadeta, jäädes napilt kolmandaks tulemusega 37,20 mp. Võistkonda andsid lisaks eelmainitutele arvestatava panuse ka Michael Jung hobusel Halunke FBW (46,30 mp) ja Dirk Schrade hobusel Hop and Skip (47,60 mp). Viimase tulemus osutus küll antud seltskonnas kõige vähem kaalukaks ning arvesse ei läinud. Muide, nii Jung kui Klimke olid võistkonna eest võistlema valinud nö valed hobused ehk need, kellega platseeruti tahapoole.

Ingrid Klimke ja võistkonna eest võistelnud Horseware Hale Bob lõpetasid kokkuvõttes teisena

Michael Jung ei valinud võistkonda esindama FischerTakinou'd, kuid just selle hobusega tuldi kokkuvõttes viiendaks.

Teise koha võttis Uus-Meremaa võistkond, kelle parim ratsanik Tim Price lõpetas Weskoga individuaalselt neljandal kohal. Jonelle Price ja Faerie Dianimo platseerusid Jungi ja FischerTakinou järel kuuendaks, Mark Todd NZB Campinol kaheksandaks.

Tim Price ja Wesko

Rada peeti võistlejate poolt kavalaks ehk selliseks, mis esmapilgul tundub lihtne, kuid nõuab lõpuni head keskendumist. Paljudele sai komistuskiviks kombinatsioon, kus mitu tõket tuli hüpata järjest järsu nurga all ja väga ootamatult. Rajameister Rüdiger Schwarz (GER) sõnas, et kuna tegu on EM-kvalifikatsiooniga, tuli ratsanikel rajal viimase hüppeni head tööd teha ning enda taset tõestada. Ta ootas krossist 5-6 nulli ning täpselt 5 ta neid ka sai. Päeva jooksul oli ainult üks tõsisem juhtum, kui rootslanna Louise Svensson Jähde hobune sai tõkkesse komistades korraliku rinnahaava, mis lähedal asuvas kliinikus kinni õmmeldi.

Hetkel ei ole veel viimased tulemused üleval, kuid pärast muudatuste kinnitamist leiate nad siit: http://results.aachen2015.de/show/7/schedule/