Isabell Werth ja Weihegold kinnitasid jätkuvat tippvormi Amsterdami MK-etapi võiduga

Möödunud laupäeval peeti Amsterdamis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga kuues MK-etapp, kus tõestasid oma püsivat tippvormi maailma koolisõidu liidrid sakslanna Isabell Werth ja Weihegold OLD võttes järjekordse võidu.


 
Kuigi Amsterdamis olid koolisõitjate MK-etapil omadele kaasa elamas ka Madalmaade kuningliku perekonna liikmed, võttis võidu hoopiski Saksamaa koolisõidu kuninganna Isabell Werth, kes sel korral skooris oma esihobusega Weihegold OLD 88.540%, mis andis teisena lõetanud hollandlase Edward Gali ja Glock`s Zonic N.O.P. ees veenva võidu. Gal`i ja Zoniku tulemuseks fikseeriti 81.860%, kolmanda koha andis tulemus 81.195% Isabelli kaasmaalannale Jessica von Bredow-Werendl`le hobusega Unee BB.

 

"Weihe oli täna lihtsalt fantastiline, ma ei suuda seda tunnet kuidagi kirjeldada, me võisime teha mida iganes," mainis Isabell Werth ja lisas: "Atmosfäär tribüünidel oli elektrit täis ja ma pidin olema küllaltki ettevaatlik, sest ta oli täna üsna kuum. Ta esitas täiesti imelise piaffe ja passage`i aga koondsammu ajal pidin ma hinge kinni hoidma, sest ta oli NII valmis kohe galoppi minema."

 

Viimasena startinud ja teisena lõpetanud Edwaed Gal oli oma tulemuse üle siiski õnnelik: "Viis nädalat tagasi Londonis olime kolmandad, nüüd teised ja areng on täiesti nähtav," selgitas 2010.a. fenomenaalse Totilasega Maailma Karika võitnud sportlane. 10aastasele Zonicule oli see alles kolmandaks Grand Prix taseme võistluseks ja Gal leiab, et sellel täkul on suurt tulevikku.

 

Amsterdami võitja ning MK tiitlikaitsjana Pariisi sõitev Isabell Werth rääkis oma lähiaja plaanidest enne finaali. Punkte tal etappidelt tiitlikaitsjana koguda ei ole vaja, kuid hobusega, kellega ta plaanib finaalis startida, tuleb osaleda vähemalt kahel etapil. Nüüd on ta Weihegoldiga võitnud kaks etappi, Emilioga oli parim Lyonis. Kahel järele jäänud etapil Göteborgis ja s`Hertogenboschis plaanib Werth startida just Emilioga, kodumaisel Neumünsteri etapi jätab staar vahele. "Minu esimene valik Pariisi jaoks on siiski Weihegold," kinnitas Werth.

 

Lääne-Euroopa koolisõiduliigat juhib endiselt rootslane Patrik Kittel, kes Amsterdamis oli neljas. Kittel on kogunud 74 punkti. Kolm järgnevat kohta kuuluvad sakslannadele, kui 59 punkti on koos Jessica von Bredow-Werndlil, 55 Dorothee Schneideril ning 50 Fabienne Lütkemeieril. Esikuuikus on veel 45 punktiga rootslanna Tinne Vilhelmson Silfven ja 43 punktiga Morgan Branancon Mestre Hispaaniast.

 

Kõik Amsterdami etapi tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2018/amsterdam/