Isabell Werth ja Weihegold OLD kordasid mullust karikavõitu

vasakult: Laura Graves, Isabel Werth ning Jessica von Bredow-Werendli /Foto: Marilyn Uusna

Täna jõudis Pariisis lõpule koolisõidu Maailma Karika finaal, kus eile Grand Prix programmis teise kohaga leppima pidanud Isabell Werth ja Weihegold OLD sõitsid välja parima tulemuse, jättes teiseks ameeriklanna Laura Gravesi hobusega Verdades ning kolmandaks oma kaasmaalanna Jessica von Bredow-Werendli hobusega Unee BB.

Kuna paremad koolisõitjad olid loositud stardijärjekorra tagumisse poolde, hakkasid otsustavad sündmused toimuma hetkel, mil starti asus rootslane Patrik Kittel hobusega Deja. Showmeheks kutsutav Kittel tegi korraliku etteaste, näidates lõpetades oma emotsioonidega, et oli sooritusega igati rahul. Nagu Kitteli puhul tavaline, reageeris publik tormilise aplausiga, eriti pärast seda, kui tabloole kuvatud 83.146% viisid Rootsi paari liidripositsioonile.

Isabel Werth hobusel Weihegold OLD /Foto: Merike Udrik-Õispuu

Paraku ei õnnestunud Kittelil kaua liidrina püsida, sest eile parima tulemuse välja sõitnud ameeriklanna Laura Graves hobusega Verdades skooris suisa 89.082%, mis tähistas nii Laura uut isiklikku rekordit kui ka uut liidritulemust.

Publik oli ootusärevuses, kui starti asusid eile väiksemaid vigu sisse lasknud ja teisena lõpetanud maailma esipaar Isabell Werth ja Weihegold OLD. Täna oli Saksamaad esindav paar tagasi oma parimate päevade tasemel ning kohtunike poolt hinnatud tulemus 90.647% ei jätnud enam kahtlust, et Werth on korranud mullust karikavõitu.

Viimasena hobusega Unee BB starti asunud sakslanna Jessica von Bredow-Werndl tegi esikolmikusse viimase korrektuuri, kui lükkas tulemusega 83.725% kolmandalt kohalt neljandaks Partik Kitteli. Esikolmik seega Werth-Graves-von Bredow-Werndl.

Pressikonverentsil oli Werth tagasihoidlik aga õnnelik oma 24nda tiitlivõidu üle. Jah, just niipalju on maailma juhtiv koolisõitja tänaseks võitnud suuri tiitlivõistlusi. Veelgi õnnelikum tundus 29aastane Laura Graves, kes sõitis välja oma seni parima tulemuse. Graves väljendas rõõmu, et on omanud võimalust sõita niivõrd heade hobustega ning õppida enda kõrvalt sellistelt meistritelt nagu Isabell Werth ja teisedki. Ameeriklanna leidis, et treeningute jätkamisel, suudab ta Verdadesega täna sõidetud rekordit kindlasti ületada.

Kõik Pariisi tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1462/html/en/longinestiming/index.html