Isabell Werth ja Weihegold Old tõusid koolisõidus maailma esinumbriteks

Eile avaldas Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) uued maailma koolisõidu edetbelid, kus tähelepanuväärseima muutusena saame nimetada, et uuteks maailma esinumbriteks tõusid Lyonis MK-etapi võitnud sakslanna Isabell Werth ja Weihegold Old.

Määdunud nädalavahetusel Lyonis MK-etapi võitmisel 90.09% isikliku rekordi püstitanud Isabell Werth ja Weihegold Old kogusid tulemusega sedavõrd palju punkte, et möödusid senistest liidritest Kristina Bröring-Spreheest ja Desperadosest 56 punktiga. Sakslannadele kuulub muide kogu maailma reitingu esikolmik, kui kolmandat positsiooni hoiavad Dorothee Schneider ja Showtime.

Edetabelis tegi arvestatava tõusu ka Lyonis teine olnud britt Carl Hester hobusega Nip Tuck, tõustes kaheksandalt positsioonilt viiendaks. Neljas on ameeriklanna Laura Graves hobusega Verdades ja kuues Tallinaski võistelnud Venamaa paar Inessa Merkulova ja Mister X.

Koolisõidu maailma edetabelist leiame ka kolm meie paari. Parimana on Dina Ellermann ja Landy`s Akvarel 179. positsioonil, Grete Püvi on tabelis kahe hobusega, kusjuures hobusega Talent on positsiooniks 201., jobusega Aleandro 256.

FEI koolisõidu edetabeli leiate aadressilt https://data.fei.org/Ranking/Search.aspx?rankingCode=D_WR