Isabell Werth ja Weihegold OLD võitsid teise järjestikuse MK etapi

Pühapäeval, 21. veebruaril Neumünsteris peetud Maailmakarika lääne liiga eelviimasel etapil tegid vabakavas sarnaselt eelmisele etapile parima tulemuse Isabell Werth ja Weihegold OLD, kelle skooriks kujunes 84.600%.

Werthile järgnesid kaasmaalanna Jessica von Bredow-Werndl ja Unee BB (80.900%) ning Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival N.O.P. (78.775%). Werth asus selle tulemusega liiga edetabelis võimsalt esikohale, järgnevad Jessica von Bredow-Werndl ja Neumünsteris Delaunayl kuuendaks tulnud Patrik Kittel.

Werth tunnistas, et atmosfäär saalis oli äärmiselt elektriline ja pinev, publik istub siin väljakule väga lähedal. Ta ei oodanud seetõttu sugugi nii head skoori, kuid oli väga rahul, et Weihegold, olgugi heas vormis, sellise õhustikuga hästi hakkama sai. Päev varem peetud GPs näiteks oli taanlanna Anna Kasprzak sunnitud testi oma 16-aastase Hoennerups Driver’iga katkestama, kuna hobune ei tulnud sealse pingega toime. Werthi plaan on sisevõistlusteks kasutada teisi hobuseid ning jätta oma Rio OMi lootuse Bella Rose’i välivõistlusteks, kus talle meeldib rohkem. Paar töötab praegu aeglaselt aga järjekindlalt, et olla suvisteks Olümpiamängudeks tippvormis ja vältida tobedaid vigu.

Werth on MK tiitli võitnud kahel korral – 24 aastat tagasi Göteborgis hobusel Fabienne ning 9 aastat tagasi Warum Nichtiga Las Vegases. Võitleja hingega sportlane on kindlasti võitluseks valmis ka seekord, kuid annab endale aru, et iga võistlus on nagu uus päev – kunagi ei tea, mis saab.

Lääne liiga viimane MK etapp enne finaali peetakse ‘s-Hertogenboschis (NED) 12.03.2016. Hobumaailm on kohal finaalis, mis peetakse 27. märtsil Göteborgis.

Neumünsteri tulemused leiate: http://reitturniere-live.de/2016/neumuenster_1/c04_result.html