Isabell Werth ja Weihegold võtsid Lyonis kindla etapivõidu

Eile õhtupoolikul peeti Prantsusmaal Lyonis Lääne-Euroopa koolisõiduliiga teine etapp, vaatemängulise võidu võttis isikliku vabakava rekordi püstitanud paljude tiitlitega pärjatud sakslanna Isabell Werth 11aastase märaga Weihegold.

Werthi ja Weihegoldi peeti pärast neljapäevast Grand Prix programmi võitu favoriitideks, kuid tänavusel Rio Olümpial võistkondliku kulla ning individiuaalse hõbeda võitnud paari tulemust üle 90 protsendipunkti ei julgetud ennustada, seda ei uskunud ka Werth ise. Siiski sai võimatuna tundunu teoks ning Saksamaa paar lõpetas tulemusega 90.09%. Taoline skoor andis veenva edu teisena lõpetanud briti Carl Hesteri ja Nip Tuck`i, kelle tulemuseks hinnati 85.02 ja veelgi enam kolmandana tulemusega 80.22 lõpetanud Hans Peter Minderhoudi ja Glock`s Johnsoni ees.

"Pärast Riot on mu märal rohkem jõudu ja musklit ja ma näen, et saame minna veelgi paremaks. Me vajame veel mõningaid võistlusi selle saavutamiseks," mainis 47aastane Werth, kes oma esimese MK üldvõidu saavutas juba aastal 1992. 2017.a. finaal on sakslanna kindlaks sihiks. Ta plaanib Weihegoldiga startida veel Stuttgardi etapil ning anda siis Weihegoldile puhkust ning jätkata etappidel "vana hea" Don Johnsoniga.

Finaali pääsemise plaanid on ka Lyoni teisel ja kolmandal paaril. Hester plaanib startida veel Londonis ja Amsterdamis, lootes sellega koguda piisavalt punkte Omahasse kvalifitseerumiseks. Minderhoudi plaanides on samuti Londoni etapp, lisaks kodumaised etapid Amsterdamis ja s`Hertogenboschis.

Heites pilgi Lääne-Euroopa koolisõiduliiga praegusele edetabelile, leiame mõnevõrra üllatuslikult, et põhitegijad on soomlannad. Juhib 30 punktiga Soomet esindav Sterhi Stegars, teine on ukrainlanna Inna Logutenkova 28 punktiga ja kolmas jällegi Soome koolisõitja Anna von Wendt, kellel punkte 22. Sama punktisumma on ka taanlannal Mai Tofte Olssenil. Teatud anomaalia tekib sellest, et Lääne liiga sportlased saavad koguda punkte ka kahelt Kesk-Euroopa ja Põhja-Ameerika etapilt, mida mitmed ka teinud on. Kolmandal kohal olev Wendt näiteks sai 15 punkti meie Ruila etapilt. Olukord muutub peagi, kui suuremad staarid rohkematel etappidel osalevad.

Kõik Lyoni võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.longinestiming.com/#!/show-jumping/2016/1245/html/en/longinestiming/index.html