Isabell Werth on pidurdamatus hoos

Koolisõidu Euroopa Meistrivõistlustel jätkus täna sakslaste ülemvõim, kui GP Speciali võitis Saksa koolisõidukuninganna Isabell Werth Wheiegoldil protsendiga 83.613. Teisele kohale tõusis Isabellile ootamatult lähedase protsendiga (82.478%) Sönke Rothenberger (GER) vaid 10-aastase Cosmoga, pronksi pälvis noor taanlanna Catherine Dufour hobusel Atteruppgaards Cassidy (79.761%).
 
Tänane Grand Prix Special möödus kvaliteetsete sõitude tähe all, kuigi ei puudunud ka mõned üllatused. Sõitu pääsesid edasi 30 paremat teisipäeval ja kolmapäeval sõidetud Grand Prix klassist. Kui eelmistel tiitltivõistlustel tuli välja sõita vähemalt 70%, siis seekord pääsesid Speciali ka 68% tulemusega.
 
Võrreldes GP esiviisikuga suuri muudatusi ei olnud, tunduvalt mdalamale kohale langes ainult Helen Langehanenberg, kelle hobuse ootamatult südikas vastuhakk ta lausa 21. kohale lennutas. Tõusjaks osutus aga Spencer Wilton (GBR) oma ülivõimsal Supernoval, kes võrreldes GP 17. positsiooniga suures joones sujuva sõiduga lausa 6. kohale jõudis.

Spencer Wilton (GBR) ja Supernova


 
Kuigi Weiegoldil pole näiteks pikendused ja küljendused just tema tugevamad küljed, siis passaazid, piaffeed ja üleminekud tõid hindeid stabiilselt üle 9. Cosmot võib pidada kogu võistluse parima kvaliteediga hobuseks, kes täna lausa hiilgas oma õhuliste liikumistega ning kelle üks kohtunikest ka võitjaks pani.


 
Kolmandal kohal püsis päris pikka aega Therese Nilshagen (SWE) oma võimsa Dante Weltinoga (78.585%), kes näitas täna eriti tubli galopitööd ja üldist head stabiilsust, kuid pidi lõpuks ikka tugeva neljanda kohaga leppima. Temast möödus napilt eel-eelviimasena startinud Catherine Dufour (DEN) hobusel Atteruppgaards Cassidy, kes oma väga harmoonilise ja korrektse esitusega pronksile tõusis.

 Therese Nilshagen (SWE) Dante Weltinoga

Catherine Dufour (DEN) tänab Atteruppgaards Cassidyt hea esitluse eest suudlusega


 
Viienda koha säilitas Carl Hester (GBR) hobusel Nip Tuck, kes näitas GPst veidi paremaid, kuid siiski tagasihoidlikke pikendusi ning kohati ebaühtlast passaazi, kuid kes tugevama galopiosa ning viimase passaazi ja piaffeega keskliinil oma tulemust piisavalt tõstis.

Carl Hester (GBR) ja Nip Tuck


 
Werth on igas mõttes maailma ratsaspordi ikoon. Olles võitnud enim olümpiamedaleid ratsasportlane, on tal juba seljataga hiilgav karjäär, mis jätkub ilmselt veel kaua tulevikuski. Tema esimene EM GP Speciali võit tuli juba 1991. aastal ning Euroopa meistrivõistluste kuldmedaleid on koos tänasega kogunenud juba 16. Mõistagi läheb Werth vabakavalegi vastu suurfavoriidina, ehkki kaasmaalane Sönke Rothenberger näitas täna, kui ohtlikult lähedale ta võib oma poole vanemale iidolile jõuda.

Kuna staadion on hiiglaslik, hajub ka rohkearvuline publik tribüünidel laiali

 
Võitja sõnul keskendus ta täielikult endast parima andmisele, sest teadis, et konkurendid ei anna võitluseta alla. Sönke sõitu ta siiski ei näinud, kuna viibis samal ajala Weihegoldiga dopingukontrollis. Oma hobuses oli Werth täna väga kindel ja viimane keskliin tõi muidu ülikeskendunud Isabelli näole laia naeratuse, mida saatis publiku võimas kaasaplaksutamine. „Sain julgelt riske võtta, Weihegold on oma elu parimas vormis,“ oli sõitja õnnelik ja lubas kõik mängu panna, et homme vabakavas poodiumi kõrgeimale astmele tõusta.


 
Sönkele tõi tänane sooritus kananaha ihule. „Ma tean, et kui kõik õnnestub, siis ma suudan ka võita. Cosmo on selleks suuteline,“ oli tänavu oktoobris alles 23 aastaseks saav sakslane enesekindel. Rothenberger, kelle vanemad on mõlemad olümpiatasemel koolisõitjad, muide sõitis varem takistussõitu ning hüppas kõrgeid tõkkeid, et adrenaliini tunda. „Ma ei arvanud iial, et sama tunne võib tekkida koolisõiduhobusel, kuni istusin Cosmo selga,“ märkis ta.


 
Sõidu peakohtunik Francis Verbeek van Rooy (NED) sõnul on noorte sportlaste jõuline pealekasv imeline ja  koolisõidu tulevik näib väga helge. „Tänane võistlus kestis 6 tundi, kuid tundus nagu pool tundi. Nägime väga kõrgetasemelisi etteasteid ja see kõik on äärmiselt põnev.“
 
Kõik Göteborgi tulemused: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1380/html/en/longinestiming/index.html