Isabell Werth pidi leppima koolisõidu MK-finaali avavõistluse teise kohaga Laura Graves’i järel

Foto: Merike Udrik-Õispuu

Koolisõidu MK  finaal algas väikese üllatusega, kui peafavoriidiks peetud Isabell Werth hobusega Weihegold OLD pidi leppima teise kohaga ameeriklanna Laura Graves’i ja Verdadese järel.

Täna alustasid koolisõitjad oma Maailma Karika finaali, kui sõideti Grand Prix programmi. Suurfavoriidi ja tiitlikaitsja Isabell Werthi ning Weihegoldi sõit ei õnnestunud täna ideaalselt ja paar pidi leppima tulemusega 78.261% kui seevastu nende põhiliseks konkurendiks peetud ameeriklanna Laura Graves skooris hobusega Verdades 81.413% ning võttis avavõistluse võidu.

Laura Graves hobusel Verdades Foto: Merike Udrik-Õispuu

Sakslased võivad samas rõõmu tunda, kuna nende sportlased olid kohtadel kaks, kolm ja neli, kui kolmandale kohale jõudis Jessica von Bredow-Werndl hobusega Unee BB ja neljanda koha saavutas Dorothee Schneider hobusega Sammy Davis jr.

Pressikonverentsil oli võitja Laura Graves, kes muuhulgas tegi täna Pariisis isikliku rekordi, loomulikult õnnelik ja sõnas, et ei oodanud oma  sellist edu. Ühendriikides toimunud kvalifikatsioonietapid muide toimusid välitingimustes ja tema hobusele oli see esimene tõsisem sisehalli kogemus.

Kui pressikonverentsi moderaator küsis Isabell Werthi käest, kuidas ta tunneb end ebaharilikul teisel positsioonil, vastas tituleeritud koolisõitja: „We are in France now and I can say: c`est la vie!“ ja tõepoolest, selline see elu on. Maailma esipaar lasi sisse mitu ootamatut viga ja sealt ka madalam tulemus, kuid homme lubati olla oluliselt paremas vormis ja anda tõsine lahing Ameerika paarile.

Isabell Werth hobusel Weihegold OLD Foto: Merike Udrik-Õispuu

Koolisõidu MK-võitja selgub homse vabakava järel, võistlus algab Eesti aja järgi kell 15.00.

Kõik Pariisi tulemused leiate aadressilt:
http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1462/html/en/longinestiming/index.html