Isabell Werth säras taas kodupubliku ees 

Isabell ja Weihegold. Foto: Stefan Lafrentz / FEI

Lääne-Euroopa liiga MK eelviimasel etapil Neumünsteris  tuli võit sakslannale tulemusega 86,810 % ratsul Weihegold, kellega koos hulk medaleid ennegi võidetud. Teiseks tuli kaasmaalanna Helen Langehaneberg hobusel Damsey FRH, sakslaste triumfi sekkus aga iirlanna Judy Reynolds enda ratsul Vancouver K, võttes kolmanda koha.

Kui sa nii sageli võidad nagu koolisõidukuninganna Isabell Werth (49) ei olegi tõenäoliselt enam nii lihtne näidata vaimustust ja olla superõnnelik iga võidu üle, aga Isabellil õnnestub see tõesti alati. Vabakava lõpetades kutsus ta rahvast ohjeldamatult kaasa plaksutama ning emotsioone väljendama, asjatundlik ja heas tujus saksa publik tuli sellega rõõmuga kaasa.

Mitte allüürid, aga just koostöövalmidus ja kindlalt esitatud harjutused on Weihegoldi juures imetlusväärsed. Peale MK finaali (Isabell valib MK finaali partneriks kas Weihegoldi või Emilio) läheb hobune jälle oma sugumära kohustusi täitma.

Heleni ja Damsey vabakava raskusaste läheneb hindele 10, kuid passaažis tuli ette ebapuhtaid samme, mis andis nende tulemuseks 83,825 %.

Helen Langehaneberg hobusel Damsey FRH. Foto: Stefan Lafrentz

Tugevate sakslaste konkurentsis suurepärase esitusega esimese iirimaa koolisõitjana MK etapil poodiumile tõusnud Judy Reynolds ja Vancouver K näitasid elu parimat vormi tulemusega 82,750 % , mis on ühtlasi Iirimaa uus rekord.

Judy Reynolds ja Vancouver K. Foto: Stefan Lafrentz

Viimane MK etapp enne finaali toimub Hollandis s’Hertogenboschis Brabanthallis 14-17. märtsil 2019. Finaal toimub Rootsis Göteborgis, 03-07 Aprillil 2019 ning Hobumaailm toob teile uudiseid juba otse sündmuskohalt.

Tulemused: 1, Weihegold OLD (Isabell Werth) GER 86.810; 2, Damsey FRH (Helen Langehanenberg) GER 83.825; 3, Vancouver K (Judy Reynolds) IRL 82.750; 4, Daily Mirror 9 (Benjamin Werndl) GER 80.540; 5, Sammy Davis Jr (Dorothee Schneider) GER 79.595; 6, San Royal 3 (Kathleen Keller) GER 78.065.