Isabell Werthi olümpialootused Bella Rose ja Don Johnson pole kumbki võistlemiseks vormis

Saksamaa üks esikoolisõitjaid Isabell Werth avaldas oma kodulehel eile, et tema suurim olümpialootus Bella Rose ei ole võistluseks valmis, ning samuti on vigastusega treeningust väljas Don Johnson. Suvistel mängudel loodab mitmekordne olümpiavõitja seekord oma viimase aja parimale partnerile Weihegoldile ning tagavarahobuseks jääb Emilio.

„Vältimaks igasuguseid spekulatsioone, ütlen kohe ära, et Bella Rose ega ka Don Johnson ei ole praegu valmis võistlusringi naasma. Don Johnson vajab vähemalt 3-4 kuud, kuni tema vigastus täielikult taastub ja ta on suuteline jälle professionaalsel tasemel võistlema. Bella Rose ei ole kahjuks saavutanud vajalikku stabiilsust ja järjepidevust, mis oleks suurte võistluste jaoks vajalik. Minu jaoks on see muidugi suur pettumus, kuna mõlemad hobused olid väga lootusrikkal teekonnal,“ teatas Werth, kes ütles, et otsus oli vaja kiiresti teha, et saaks nüüd täielikult keskenduda kahele teisele hobusele.

„Rohkem kommentaare ma selles osas andma ei hakka. Loodan, et kõik mõistavad. Eelseisvateks kvalifikatsioonvõistlusteks on vaja täielikult ja segamatult keskenduda ning mul on tegelikult Weihegoldi ja Emilio näol tegu kahe suurepärase hobusega, kes on minu tallis olnud juba mitmeid aastaid ja kelle omanikud toetavad nende teekonda täielikult. Usun, et kõik, kes on meie spordis piisavalt kaua olnud, saavad aru, et loomadega seotud ettevõtmised on ainult vähesel määral ette ennustatavad. Teeme oma parima, et Don Johnson ja Bella Rose naaseksid tippsporti siis, kui nad on parimas vormis,“ lisas Werth.

15aastane Don Johnson, kellega Werth tuli 2013. aastal võistkondlikult Euroopa meistriks, vigastas end MK hooaja viimase etapi eel boksis. Bella Rose aitas Saksamaa kullale 2014. aasta WEGil, kuid GP Specialist võttis paar end juba maha, kuna hobusel tekkis ootamatult kabjas põletik.

Oldenburgi mära Weihegold treenis GP tasemele Beatrice Buchwald, kes saavutas temaga 2015. aastal mitmeid häid tulemusi 4* tasemel. Tänavu jaanuaris istus tema sadulasse Isabell Werth ning juba teisel ühisel võistlusel, milleks oli Neumünsteri MK etapp, sõideti GP üle 80%.

Emiliole seevastu on 80% olnud seni ületamatu. Oma esimeses rahvusvahelises Grand Prix testis mullu semptembis tuli ta kohe võitjaks tulemusega 75.440% ning saavutas esikoha ka järgmisel päeval Specialis tulemusega 76.745%. Paari parim tulemuse pärineb tänavu märtsist, mil 5* Specialis skooriti 78.647%.