Isok ja Koppelmaa osalevad Austrias toimuvatel Euroopa Meistrivõistlustel noorte, juuniorite ja laste takistussõidus

10. – 16. augustini kogunevad Austria linnas Wiener Neustadt Euroopa parimad noorte, juuniorite ja laste klassi takistussõitjad, et selgitada välja selle ala meistrid. Eestist osalevad Meriel Isok ja Kristin Johanna Koppelmaa.

Kunagine edukas takistussõitja Michael Steinbrecher on viimase 20 aasta jooksul suure pühendumuse ja entusiasmiga ehitanud sinna suurepärase kompleksi Lake Arena, mis mahutab kuni 600 hobust ja on Euroopa üks parimaid ja armastatumaid ratsaspordikeskusi.

Eestis osaleb EM-l noorte klassis võistlev Meriel Isok hobusel Diamond 4 Ever ja Luksemburgis treeniv juuniorite klassi sportlane Kristin Johanna Koppelmaa hobusel Catero. Meriel asub starti homme, kui tal tuleb esimesel kvalifikatsioonivõistlusel startida 79 paari seas kõrgusel 145 cm. Kristin stardib samuti homme, kõrgusel 140 cm, kus osalejaid 110.

Meriel viibis enne tähtsat võistlust oma kahe hobusega Raadbjerg's Cardiff ja Diamond 4 Ever kolm nädalat Saksamaal treeninglaagris Marco Kutscheri juures. Oma Facebooki lehel muljetab Meriel, et on saanud Marcolt palju õpetust ja hobused lähevad iga päevaga aina paremaks.

Meriel treeningutel Marco Kutscheriga. Foto pärit Merieli Facebooki lehelt

Marco Kutscher on Saksamaa takistussõitja, kes on osalenud mitmel olümpial. Olles 2004. aastal Ateenas hobusega Montender individuaalarvestuse neljas, anti talle hiljem siiski üle pronksmedal, kui kuldmedali võitja iirlane Cian O'Connor pidi oma hobuse Waterford Crystal’i dopinguskandaali tõttu medali tagastama.

EM-i stardikad ja tulemused

Eesti Ratsaspordi Liit