Itaalia alistas Dublini Furusiyya FEI Nations Cup etapi ümberhüpetel iirlased

Eile jätkus Furusiyya FEI Nations Cup Euroopa esimese divisjoni etapiga Iirimaal Dublinis, kus itaallased alistasid põnevas heitluses ümberhüpetel korraldajad iirlased.

Rahvuste Karika võistlustel ei ole just tavapärane, et võitja selgitatakse ümberhüpetel, kuid Dublinis just sel moel juhtus. Kaks koondist, Itaalia ning koduseinte toetust nautinud Iirimaa, lõpetasid kaks vooru puhaste paberitega ning nii tuli siirduda ümberhüpetele. Iirlased saatsid hüppama oma tugeva paari Denis Lynch ja All Star 5. Esimesena startinud Lynchil ja Iirimaal oli kõik päikeseline kuni viimase takistuseni, kui Lynch püüdis võtta üht fuleed vähem, kuid All Star tõmbas seepeale ootamatult vasakule. Tõrge ja aja ületamine ning loodetud kiirest nullist sai kuus karistuspunkti. Pressikonverentsil oli Lynch ülimalt õnnetu ning vabandas tiimikaaslaste ja kodupubliku ees: "All Star ei ole kunagi midagi sellist teinud, kuid sport on sport," lausis Iirimaa üks esisõitjaid.

Seevastu oli küllaldaselt rõõmu Itaalia õuel, kui viimasel kuul palju häid sooritusi teinud paar Piergiorgio Bucci ja Casallo Z läbisid ümberhüpped vigadeta ja tõid Itaaliale võidu. Kolmanda koha saavutasid võrdselt 12 karistuspunktiga Ameerika Ühendriigid ja Rootsi.

Pärast Dublini etappi juhib endiselt Holland 335 punktiga, teisel kohal on 323.33 punkti kogunud Iirimaa, kolmas 305 punktiga Rootsi. Kahel viimasel kohal ehk teise divisjoni langemise tsoonis on üllatuslikult Saksamaa, samuti Tšehhi.