IX üliõpilaste maailmameistrivõistlused

Korea linnas Sangjus lõppesid IX üliõpilaste maailmameistrivõistlused ratsutamises. Eestist oli kohal kolmeliikmeline naiskond – Epp Keel, Kerttu Klettenberg ja Katrin Pill. Kokku osales võistlustel 19 riigi sportlased.

Võisteldi nii koolisõidus kui ka takistussõidus, arvestust peeti mõlemal alal eraldi ja kahevõistluses. Kahjuks koolisõit meie tüdrukutel nurjus, kuna võistluse eelõhtul korraldajad muutsid skeemi, millest meie tüdrukud täpselt aru ei saanud. Kuna nad sõitsid loosi tahtel esimestena, siis teised said juba vältida nende vigu. Sel alal tuli siis leppida nii individuaalselt kui võistkondlikult viimaste kohtadega.

Tunduvalt paremini võisteldi juba takistussõidus, kus 19 võistkonna hulgas saavutati igati korralik kuues koht. Võitis Korea Iirimaa ja Prantsusmaa ees. Individuaalselt oli Katrin Pill 16., Epp Keel 17. ja Kerttu Klettenberg 28., kusjuures Pillil jäi kolmandasse vooru pääsemisest puudu 0,01 punkti. Neli aastat tagasi võitis Jaanus Kallas pronksmedali. Loodetavasti tuleb nelja aasta pärast medalilisa.

Eesti üliõpilased osalesid sel aastal üliõpilaste maailmameistrivõistlustel üheksal alal – vibulaskmine, rannavõrkpall, orienteerumine, kanuu, sõudmine, puupall, laskmine, maadlus ja ratsutamine.

Edukaimad olid sõudjad, kes tõid maailmameistrivõistlustelt koju kaks hõbemedalit. Naiste kahesel võitsid hõbemedali Sille Vaiksaar ja Natalja Garankina. Hõbeda sai ka meie kaheksane paat koosseisus Rauno Talisoo, Martin Neerot, Kaur Kuslap, Sten-Erik Andreson, Artur Maier, Alo Kuslap, Andrus Sabiin, Jaan Laos, roolis Kristiine Tinkus.

Käesolevaks aastaks on õliõpilastele maailmameistrivõistlused läbi saanud ning ees ootavad tuleval aastal juba universiaadid.

Täpsemat infot IX üliõpilaste ratsutamise maailmameistrivõistlustest leiab siit: http://www.wuec2010.kr/index_e.php

ERR SPORT / EASL