Jaagup Kallas ja Olli Royal võitsid Soomes Ypäjäl kolmevõistluse rahvusliku CNC2*-S võistlusklassi

Võidukad saarlased: Ypäjä CNC2*-S võitjapaar Jaagup Kallas ja Olli Royal ning neljanda koha omanikud Luise Vevers ja Ruudi. Foto: Erakogu

Jaagupi (Saare RK) ja kollase tori hobuse Olli Royali jaoks osutus möödunud nädalavahetus põhjanaabrite juures üliedukaks, kui esiti väljasõidetud neljanda koha ratsastuse protsentidele ei lisandunud enam ühtki viga ei takistussõidust ega ka krossilt. Paar lõpetas võistluse esikohal 31,3 karistuspunktiga.

CNC2*-S võistlusklassis osales kokku 18 võistluspaari, kelle seas oli ka kolm meie sportlast. Reedel palavas kuumuses peetud koolisõidus tegid parima tulemuse Luise Vevers ja Ruudi (Saare RK), saades kohtunikelt tugevad 69,29%, mis asetas nad soomlanna Kristiina Honko ja Gilbert 84 (70,83%) järel teisele kohale, mida aga tuli jagada soomlanna Marika Anttila ja Hermesega, kes sõitsid välja täpselt samasuguse protsendi. Neljas tulemus kuulus Jaagupile ja Olli Royalile (68,69%) ning kaheksandaks suutsid end sõita 66,90%-ga Kati Sõer ja A Marina (Nõo RK).

Laupäeva õhtuses takistussõidus võtsid Saare Ratsaklubi sportlased puhaste parkuuridega võimu oma kätte ning pühapäevasele krossile mindi vastu kaksikjuhtimiselt. Kati ja A Marina kogusid parkuuris 20 karistuspunkti ning langesid selle tulemusega 15. positsioonile.

Pühapäeval tegid Jaagup ja Olli normiaja piires puhta krossi ning selleks hetkeks oli kindel, et vähemalt teise koha on nad kindlasti võitnud. Ruudist sai krossil kahjuks palavus võitu ning nii kogus paar 14 karistuspunkti ületatud normiaja eest ning nende resultaadiks jäi tubli neljas koht tulemusega 44,7 kp. Kati ja A Marina kogusid krossilt vaid 0,4 kp ületatud normiaja eest ning tõusid mitu kohta, tulles lõppjärjestuses seitsmendaks, tulemusega 53,5 kp.

CNC3*-S võistluskassis, kus osales kokku kuus võistluspaari, olid võistlustules kaks meie sportlast: Kaire Kalm (ESHKS) ja Cavalier ning Ervi Kaasiku (Nõo RK) ja Cendoria S. Siin klassis ei osutunud ühtki vastast soomlanna Tuija Rosenqvisti ja tema partneri FF Pacemaker’ile. Tugev tulemus koolisõidus (71,36%) andis piisava edumaa ning nii ei kõigutanud tema esikohta ka üks maha aetud tõke võistluse teisel alal. Vigadeta krossiga võetigi tugev esikoht, lõpptulemusega 32,6 kp.

Kaire ja Cavalieri koolisõidutulemus 64,77%, andis esiti neile kolmanda positsiooni, mida aga suudeti takistussõidus vaatamata maha aetud tõkkele koha võrra parandada, kui koolisõidus teise koha välja võidelnud Axel Lindberg ja My Laptop eksisid tervelt kolmel takistusel. Kairele ja Cavalierile krossilt vigu ei lisandunud ning nii võideti antud klassis teine koht tulemusega 39,2 kp.

Ervile ja Cendoriale seekord võistlusõnne ei jagunud, ratsastuses sõideti välja 59,77%, takistussõidus tuli sisse kuus eksimust ning krossilt kaasa võetud ajavead andsid lõpptulemuseks 75,4 kp ja kuuenda positsiooni.