Jaanus Berkmann Hiiumaa ratsaspordiklubist on aasta põllumehe kandidaat

Eesti Ratsaspordi Liit esitas Hiiumaa ratsaspordiklubi eestvedaja Jaanus Berkmanni Maalehe "Aasta põllumehe" tiitli kandidaadiks.

Maaleht ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda kuulutasid juba k.a. kevadel välja konkursi “Aasta põllumees 2012”. Traditsioonilise konkursiga soovitakse esile tõsta uuendusmeelseid, keskkonnateadlikke ja edasipürgivaid põllumehi. Aasta põllumehe tiitel antakse edukale tegevpõllumehele maamajanduse ja maaelu silmapaistva edendamise eest ja tiitli võitja valitakse komisjoni poolt välja sügisel.

Ratsaliit leidis, et ratsutamine ja hobusekasvatus on maaelu alternatiivne tegevusala ja tõusev trend ning seetõttu on vääriline kandidaat ka meil esitada. Nimelt on hobusekasvataja Jaanus Berkmann aastatega edendanud hobumajandust ja ratsasporti Hiiumaal, pälvides Kärdla ratsupäevade korraldamise eest Eesti Kultuurkapitali preemia Kultuuripärl.

Berkmann sattus hobuste juurde 12 aastat tagasi tütarde Marise ja Maarja kaudu, kes lunisid isalt kasvõi ühe hobuse, et ratsutada saaks. Tänaseks on perekond Hiiumaale Linnumäele rajanud terve ratsakompleksi, kus elutseb paarkümmend hobust. Neljast lapsest kaks – justnimelt tütred – plaanivad kindlasti üht- või teistpidi hobumajanduse ja kodukohe juurde jääda. Mõlemad tegutsevad treenerina, Maris on erialalt veterinaar. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis terviseedendust õppiv Maarja tahab pärast kooli lõpetamist kindlasti Hiiumaale naasta. Pereisa arvab, et tegelikult ei ole vahet, kus sa elad – kui tahad midagi saavutada, peab igaljuhul kõvasti pingutama.

Loe pikemalt Maalehest

Eesti Ratsaspordi Liit