Jakubowice Grand Prix võitis Henk Frederiks, teine Gutkauskas, Klettenberg seekord tagaplaanil

Möödunud neljapäevast pühapäevani peeti Poola Sileesias asuvas Jakubowice ratsakeskuses esimene osa kahenädalasest CSI3* tasemega võistlusest, kus eestlastest osales Gunnar Klettenberg. Avanädala Grand Prix võidu viis Madalmaadesse Henk Frederiks hobusega Ben B, teisena lõpetas leedukas Danielius Gutkauskas hobusega Tom Riddle S.

Jakubowice Grand Prix oli kahevooruline 160cm kõrguste takistustega parkuur, kus teise vooru pääses 25% alustajatest. Gunnar Klettenberg ja Lance S lõpetasid paraku avavooru kaheksa karistuspunktiga ning otsustavasse vooru edasi ei pääsenud. Puhtaid sooritusi oli esimeses voorus seitse ja nii pääsesid edasi ka kaks kiiremat nelja punktiga läbinud paari. Mõlemad voorud suutis nulliga läbida vaid hollandlane Henk Hrederiks hobusega Ben B ja saavutas sel moel võidu. Tugeva tulemuse tegi leedukas Danielius Gutkauskas, kes hobusega Tom Riddle S oli avavoorus puhas ja lõpetas teise vooru neljaga, olles nii ainuke kahe vooru peale neli karistuspunkti teeninud takistussõitja.

Hästi läks teiselgi baltlasel, lätlasel Kristaps Neretnieksil, kel õnnestus võita hobusega Quel Prix sõidud kõrgusel 135cm ja 140cm. Lisaks oli sama paar kaheksandal auhinnalisel kohal laupäevases Longines Ranking 145cm kõrguses Tabel C sõidus. Gunnar Klettenberg seekord paraku auhinnalistele kohtadele ei platseerunud. Jakubowice võistlus jätkub eeloleval kolmapäeval. Tulemused leiate aadressilt https://zawodykonne.com/zawody/kjosadkowski/13