Järjekordne tragöödia: Onassis kaotas oma põhihobuse AD Camille Z

Eile alanud mainekas Genfi CHI tõi ratsamaailmale järjekordse kurva uudise, kui lahkus veel üks 11aastane valge mära. Sedapuhku ei elanud kukkumisest tingitud jalavigastust üle Athina Onassis De Miranda põhihobune AD Camille Z.

Avapäeva eelviimane parkuur, Grand Prix kõrgusel 155 cm kulges tavapäraselt kuni 19nda võistluspaarini, kelleks olid kuulsa miljardäri Aristoteles Onassise 29aastane lapselaps ning tuntud takistussõitja Doda de Miranda abikaasa Athina Onassis De Miranda ning tema põhihobune, 11aastane valge Zangersheide mära AD Camille Z. Paari ebaõnnestunud hüpe üle okseri lõppes raske kukkumisega, kus imekombel ratsanik erilisi vigastusi ei saanud. Camille kahjuks ei olnud võimeline enam jalule tõusma ning viidi hobuste-kiirabiga minema. Võistlus peatati tükiks ajaks, kuid jätkus siiski hiljem.

Kliinikus selgus, et Camille’i seisund on lootusetu, kuna luumurd paremas esijalas on liiga tõsine ja hobusel oleks piinarikas edasi elada. Ehkki hobuse omaniku ja ratsaniku Athina Onassise sõnul oldi valmis kõike tegema, et tema elu päästa, võeti vastu raske otsus AD Camille Z magama panna.

Athina Onassis de Miranda, kes ratsutas Camille’iga 2013. aasta algusest, jõudis temaga mullu augustis peetud Euroopa Meistrivõistlustel individuaalselt 14ndale kohale. Nende kontole jäävad ka mitmed auhinnalised kohad erinevatelt Global Champions Tour’idelt ning 5* GP’delt üle maailma. Septembris Caenis peetud WEGil lõpetati individuaalselt pettumust valmistaval 66ndal kohal.

Genfi suurvõistlus, mis on ühtlasi üheks etapiks Rolex Grand Slamile (http://hobumaailm.ee/?page=1&m=4&y=2013&id=2032) ning mille raames peetakse nii järjekordne neljarakendite MK etapp kui ka IJRC (Rahvusvaheline Takistussõitjate Klubi) Top 10 võistlus, jätkub pühapäevani. Hobumaailm hoiab teid maailma tippsündmustega kursis.

Võistluse tulemusi vaata siit: http://results.scgvisual.com/2014/geneva/index.html