Järjekordse meistritiitli kolmevõistluses pälvis Siret Saks hobusega Wiplala S, juuniorite kuld Kirkke Eliise Põldsalule

Möödunud nädalavahetus oli kolmevõistluses põnev, sest selgusid nii maailma kui Eesti meister. Kui Caen`s võidutses Sandra Auffarth, siis Koordi tallides võitis oma järjekordse meistritiitli Siret Saks hobusega Wiplala S. Juuniorite kuldmedal kuulub tänavu Kirkke Eliise Põldsalule poniga Hetty.

Võistluste korraldamisega seotud Anu Laaneti sõnul anti Koordi tallides 50 starti, kusjuures osalejaid oli lisaks Eestile veel Leedust ja Soomest. Mõõduvõtt kujunes pingeliseks, sest iga ala järel muutusid liidrid. Punktide vahed olid sarnaselt MM-ga väikesed ja seega eksimuse maksumus suur.

Tõsiseim heitlus käis põhiklassis, kus selgitati ühtlasi välja Eesti täiskasvanute medalistid. Põhiklassis tase vastas rahvusvahelisele CI1*, kus krossitakistuste kõrguseks 110 cm, takistussõidus 115 cm. Koolisõidu järgselt asusid juhtima Getlin Laaniste (Kurtna) ja Siofor, kes kahjuks krossis tõrgetega välja langesid. Krossijärgselt võtsid kaksikjuhtimise sisse leedukad – liidriks Dangis Rakauskas ja Westo-S, teiseks Alina Michnevic hobusega Cosmopoliten.

Eesti tiitli arvestuses oli parimal positsioonil võistlusklassis kolmandale kohale tõusnud Juula Reinumägi (Tartumaa) hobusega Czaruk. Paraku tabas uueks tiitlipretendendiks tõusnud Reinumäge Laaniste saatus – nemad langesid tõrgetega välja takistussõidus ja nii võttis puhta takistussõidu teinud Siret Saks (Liivimaa) hobusega Wiplala S oma järjekordse kulla. Siret oli krossijärgselt viiendal positsioonil. Hõbeda teenisid klassi kolmandana lõpetanud Ervi Kaasiku (Kurtna) ja Cendoria S, pronksi Vilvi Laanet (Järvamaa) ja Well Timed, kes olid võistlusklassi viiendad. Klassivõit kuulus Rakauskasele ja hobusele Westo-S.

Pronksmedali võitnud korraldava Järvamaa klubi sportlane Vilvi Laanet hobusel Well Timed; foto Anu Laanet

Juuniorite tiitel selgitati tasemel Keskmine 100 – skeem CI1* 2009 A, kross 100 cm, takistussõit 105 cm. Siin ühtis klassi esikolmik medalistidega. Võitsid Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja poni Hetty, hõbeda teenisid Ann-Marii Vilk (Kurtna) ja Halijus, pronksi Anna-Liisa Raudsepp 8Järvamaa) ja Bignam.

Lisaks juba kirjeldatud võistlusklassidele peeti kaks avatud arvestust. Tasemel Kerge 90 jõudsid esikolmikusse Grete Aikevitsius (Simon) ja Orfix, Mari Mikson (Järvamaa) ja Sharmaan ning Mari Sein (Tondi) ja väike poni Ottomar. Tasemel Keskmine 100 võitsid Kerstin Valdsalu (Järvamaa) ja Parys, teisena lõpetasid Erkki Hõim (Märjamaa) ja Cadium, kolmandana leedulanna Dagne Davanyte hobusega Figaro.

Kõik Koordi Tallides toimunud võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/129?locale=et