Järvamaa Kutsehariduskeskuses oli põhisõidu parim Emili-Loore Vabaoja

Emili-Loore Vabaoja ja Raven. Foto: Karmeli Gudinas

Järvamaa KHK’s  toimus 16. septembril takistussõiduvõistlus Türi Karikas, mis oli ühtlasi EHS karikasarja finaal. Osaleda sai parkuurides kuni 110 cm.

Tõusva raskusega 80 cm parkuuri raames peeti ka EHS sarja eesti tõugu, 4-5a tori tõugu hobuste ja araabia täisvereliste punktiarvestusi. Sõidus võttis kaksikvõidu ja ka eesti hobuste esimese ja teise koha punktid Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ponidega Retro ja Vapper. Kolmanda koha nii sõidus kui ma EHS punktiarvestuses sai Grete Laasnurm (Tondi RSK) poniga Toonik. Berit Truuts (Liivimaa RK) ja Scarlett’s Selene Ox olid parimad araabia täisvereliste punktiarvestuses.

90 cm sõidus peeti sarnaselt eelmise sõiduga jällegi ka EHS punktide arvestust. Tihedas konkurentsis võitis sõidu Carmen Melts (Vändra RSK) poniga Vip, kusjuures oli paar parim ka eesti hobuste arvestuses. Fausta Mäe (EHS) ja Achtung olid parimad tori hobuste arvestuses. Parim trakeen oli Rubiin, kelle ratsanikuks oli Anette Leppik (Pärna RSK).

Nelikümmend üheksa paari osales 100 cm parkuuris, kus sarnaselt eelnevatega peeti ka EHS arvestust. Puhtusele-kiirusele peetud sõidu võitis Priit Perna (Tartu RK) hobusega Hermela, kellega napsati ka tori punktiarvestuse parimad punktid. Parim trakeen oli puhta sõiduga Liisbet Leiteri (RSK Ruttar) juhtitud ratsu Romantik.

Põhisõiduks kujunes 110 puhtus-kiirus parkuur, kus võttis mõõtu 20 paari. Neljal paaril õnnestus rada läbida vigadeta. Sõidu võtis Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK) hobusega Raven, teised olid Mariah Orover (Pärnumaa RSK) ja Exclusive, kolmandale kohale platseerusid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Quelle. Puhta sõiduga jõudsid neljandale kohale Laura Pedjak (Liivimaa RK) ja Gardinos Piggx.

Emili-Loore Vabaoja ja Raven. Foto: Hanna-Marie Vabaoja

Vaata Türi võistluste tulemusi siit: https://ratsanet.ee/system/files/6615/Tulemused.pdf?1537108973