Jessica Von Bredow-Werndl krooniti Euroopa meistriks koolisõidus

EMi medalikolmik- Jessica von Bredow Werndl (GER) Charlotte Fry (GBR) ja Charlotte Dujardin (GBR) Foto: ©FEI/Leanjo de Koster

Pühapäeval jagati koolisõidu Euroopa meistrivõistlustel (EM) välja viimane komplekt medaleid. Kuldmedali sai kaela Jessica von Bredow-Werndl (92.818 %), napilt jäi hõbedale Charlotte Fry (92.379 %) ja pronksi kindlustas Charlotte Dujardin (91.396 %).

Võistluse ülesehitus

EM algas kolmapäeval Grand Prix skeemi sõitmisega, mis oli ühtlasi individuaalseks kvalifikatsiooni sõiduks Grand Prix Special’isse. Grand Prix tulemuste alusel jagati välja meeskondlikud medalid.

Nanna Skodborg Merrald (DEN) ja Blue Hors Zepter Grand Prix Specialis.

Meeskondlikud medalid kätte antud, jätkus jaht individuaalsetele medalitele, mida jagati välja kaks komplekti. Seda nii Grand Prix Special’is kui ka muusikalises vabakavas. Grand Prix Specialisse pääses Grand Prix skeemist 30 paremat võistluspaari. Konkurents oli tihe ja GPSi edasipääsemiseks oli vaja saada vähemalt 71,2%. Võistluste kulminatsiooniks oli muidugi muusikaline vabakava, kuhu pääses edasi 18 võistluspaari.

Jessica versus Charlotte, Dalera versus Glamourdale

EMi eel oli oodatuimaks valitseva maailmameistri, Charlotte Fry, ja valitseva olümpiavõitja, Jessica von Bredow-Werndl, vastasseis. Ehkki koolisõit on tuntud etteaimatavuse poolest, pakkus Grand Prix Special siiski ootamatu üllatuse. Charlotte Fry oli väga lähedal medalile, kuid tulemusega 81.763% jäi ta neljandale kohale. Hõbemedali napsasid endale Nanna Skodborg Merrald ja Blue Hors Zepter (82.796 %) ja pronksmedalile maandus Charlotte Dujardin noore, 10-aastase, Imhotepiga (82.583 %). Kuldmedali sai kaela Jessica ja Dalera, kes 85.593 %-ga jäid teistele püüdmatuks.

Jessica von Bredow Werndl (GER) ja TSF Dalera BB täiendasid oma medalikogu kahe kuldmedali ja meeskondliku hõbemedaliga.

Ka muusikalises vabakavas tõestasid Jessica von Bredow-Werndl ja Dalera, et suudavad elektrilises atmosfääris fookust hoida ja näidata kergust, harmooniat ning elegantsi. Hoolimata eksimusest jalavahetustel võeti 92.818 %-ga kuldmedal. Pärast Jessicat ja Dalerat tuli starti Charlotte Fry Glamourdalel, kes tegid peaaegu veatu sõidu, kuid 92.379 % jättis nad napilt teisele kohale. Viimasena startinud Charlotte Dujardin ja Imhotep võtsid 91.396 % pronksmedali.

Pressikonverentsil sõnas Jessica, et tema kuldmedalid on paljude inimeste, mitte ainult tema edu. “Suur tunne täna on lihtsalt tänulikkus,” lausus ta. Jessica ei varjanud, et tema eesmärgiks oli EMil kaitsta tiitleid (Jessica krooniti Euroopa meistriks ka 2021. aastal) ning anda endast parim meeskonna heaks.

Jessicalt uuriti ka Charlotte Fry kohta. “Olin valmis temaga kohtuma Omahas, seejärel Aachenis ja mul oli hea meel kohtuda temaga siin! Keskendusin võistlustel endale ja Dalerale ning olen õnnelik, et meil oli suurepärane võistlus ja teised sõitjad on kandadele astumas, sest see sunnib mind treenima veel paremini ja täpsemini ning end arendama.”