Jõuluvana abistavad Eesti hobuseomanikud

Tänavu Euroopas möllanud lumetormid on tõsiselt takistanud Jõuluvana saani põhjapõtrade tööd, jõulude läbiviimiseks sai Jõuluvana abi Eesti hobuseomanikelt, ühtlasi avaldati nende hinnangud läinud võistlushooajale, samas anti ruumi ka tuleva aasta soovide kirjeldamiseks ning jõulusoovide edastamiseks.

Jõuluvana-päkapikkude pressiteenistus andis läinud esmaspäeval teada, et lumeolud Euroopas on rasked, põhjapõdrad väsinud ning seetõttu otsustati abi paluda Eesti hobuseomanikelt, tagamaks kinkide jõudmise igasse Eesti peresse.

Kuue hobusega rakendi koostamisel lähtusid Jõuluvana esindajad Pika Päkk ja Päkk Pikk Eestis treenivate hobuste saavutustest läinud hooajal. “Sõelale jäid meil viis hobust: Opaal, Filly-Bella, Poncorde, Szaman ja vanameister El Beg. Üks on puudu, sest me ei ole Cinnamoni omanikult veel luba saanud, aga asjaga tegeletakse,” ütles Eestis rakendi kokkupanemisega vahetult tegelenud Päkk. Päkk lisas juurde, et rakendi koostamisel kuulsid nad hobuste omanikelt palju häid soove: “Sel põhjusel võtsimegi ühendust hobumaailm.ee-ga, tagamaks soovide jõudmise iga Eesti hobuhuvilise koju.”

Merit Õunapuu: “Läinud hooaeg oli Opaalil väga hea, see oli täis positiivseid üllatusi. Teadsime, et ta suudab hüpata, kuid et rekord tuleb?!

Muidugi oli teisigi tulemuste poolest rõõmu tegevaid võistluseid. Tulevikuplaane on täna seevastu raske kirjeldada, kuid isiklikult loodan, see tuleb veelgi parem. Eesti hobusekasvatajatele, ratsasportlastele ja hobusehuvilistele soovin tulevaks aastaks kõike head. Meie hobustele minev aasta eriti hea ei olnud ja seetõttu sooviksingi, et järgnev aasta oleks kõigile parem.”

Foto: Külli Tedre

Virge Laur: “See aasta oli kerge. Mitte, et distantsid kerged oleksid olnud, vastupidi, need olid rasked. Lihtsalt Filly-Bella on hakanud ennast tundma ja käituma nagu tõeline sporthobune.

Seda on näha juba enne starte. Tulevaks hooajaks on loomulikult unistusi ja plaane. Siiski oleme seisukohal, et peame vaatama üht võistlust korraga. Tulgu see hooaeg edukam või mitte, meie minevikku ei vaata. Eesti hobuinimestele soovin seda, et andke oma hobustele rohkem võimalusi. Eestis on palju tublisid hobuseid, kuid võistlemiseta jäävad nad varju.”

Foto: Sanna Turu

Margus Kangur: “Läinud aasta läks Poncorde’il hästi. Muidugi, alati oleks võinud paremini minna.

Tuleval aastal proovime areneda edasi ja praegu oleme pidanud juba mõningaid võistlusplaane. Kõigile Eesti hobusehuvilistele soovin, et tulev aasta tuleks parem ja loomulikult ilusaid jõulupühi.”

Foto: Külli Tedre

Raul Kauna: “Möödunud hooaega hindan edukaks. Szaman saavutas rahvusvahelistel võistlustel mitmeid häid tulemusi, näiteks Valgevenes, Soomes.

Kahju, et koduväljakul peetud mõõduvõtmine lõppes minu arvates pisut vaieldava vigastuse tõttu. Tuleva aasta kohta loodan, et see peaks tulema parem. Hobune on olnud kaks kuud puhkusel, karjamaal, alles nüüd alustame väikestviisi treeningutega. Loodame jõuda vahest isegi kahe tärni võistlustele, seda loomulikult juhul, kui läbime kvalifikatsiooni. Eesti hobuseinimestele soovin eelkõige ausust. Olgem teineteise vastu ausad ja vaadakem alati tõele näkku.”

Foto: Maria Vanatoa erakogu

Anželika Maasik: “Ma isegi ei oska hooaega iseloomustada, kuid kõik läks üllatavalt hästi. Ausalt, ma isegi ei oodanud.

Veel kaks aastat tagasi öeldi El Beg’i kohta, et ta on vigastuse tõttu sant ja pensioniaeg on käes. Mina, teda ja tema karismaatilisust armastades, käisin hobusega ikka Soomes terapeudi juures. Arvan, et El Beg’i karismaatilisus nakatas lõpuks ka Soome terapeuti. Ta võttis hobuse ravida, andis nõu, et palun liiguta teda. Eks lapsed teda siis pool aastat liigutasid. Ja liigutasidki terveks. Kaks nädalat enne meistrivõistluseid oli hobune taastunud. Ja nii ta meil läks. Tänase päeva seisuga võiks öelda, eks ta paras jõuluime oli. Tuleva hooaja kohta ei oska veel eriti midagi öelda, hobune on ju 17. Ja minagi olen ainult piloot. Seda, kas võistleda, pean veel konsulteerima, kuid treener arvab siiski, et järgmisel hooajal võiksime jätkata. Eesti hobuseinimestele soovin südamest tervist, jõudu ja heaolu ning peamiselt suurt armastust oma loomade vastu.”

Foto: Külli Tedre

29ndal detsembril…

Ning viimaks, nüüd mitu päeva hiljem andis nõusoleku Cinnamoni kasutamiseks tema omanik Heiti Häälgi. Jõulusaan on oma töö teinud, kuid ehk sobib valge Cinnamon hoopis mõne uhke uusaastaöö-tõlla ette…

Heiti Hääl: „Meil ei olnud selget ühest eesmärki hooajale, kuid nüüd aasta lõpus hea positsioon meie MK liigas on rahuldav tulemus. Uuelt hooajalt ootan senisest stabiilsemat esitlust, eriti tervislikus vastupidavuses. Ei tohiks pärast igat suuremat võistlust põlve longu lasta. Ratsutajad, hobuseomanikud ja kasvatajad, teile soovitan, et tuleb olla veel töökam, edasipüüdlikum ja kannatlikum kui seni, ainult nii võime kuhugi jõuda. Fännid ootavad selle ära kui nad on tõelised hingega fännid.”

Foto: Külli Tedre