Jüri Fair Play Ponikarika IV etapi võitsid Mia Marleen Lanno ja Emma Elisa Randväli

Mia-Marleen Lanno poniga Taglas. Foto: Celin Lannusalu Mia-Marleen Lanno poniga Taglas. Foto: Celin Lannusalu

Ponikarika järjekordne etapp peeti laupäeval Jüri tallis Harjumaal. Suures Ringis kõrgusel 105/110 cm võidutses Mia-Marleen Lanno ponil Burberry, Väikses Ringis kõrgusel 90/95 cm võitis Emma Elisa Randväli ponil Macho.

Ponikarika arvestuses sõidavad poniratsutajad kahte parkuuri – Väikest Ringi ja Suurt Ringi. Jüri etappil olid parkuurid tavapärasest 5 cm kõrgemad – suurtele ponidele väiksem ring 95 ja suurem ring 110 cm, väikestele ponidele vastavalt 90 ja 105 cm. Madalamas ringis startis Jüris 39 poni, kõrgemas 14.

Väikse Ringi võitis Emma Elisa Randväli väiksel ponil Macho kõrgusel 90 cm. Nooruke Emma Elisa (12) treenib Tondi Ratsaspordiklubis Sirje Arguse käe all. Oma sõidu kohta lausus ta nii: ’’Vaatamata et soojendus jäi napiks, oli Macho tubli, rada meile sobiv ja ilm suurepärane’’.

Väikse ringi teine koht läks jagamisele Pärnumaa poniratsutaja Hedi Voor-Voort ja Suuresti klubi all võistleva Catreen Rebeca Johansoni vahel. Neljas koht läks Karmen Udeküll’ile Saaremaalt. Rõõmu teeb asjaolu, et kõik startijad said tulemuse kirja, väljalangenuid ei olnud.

Suure ringi võit läks Tondi Ratsaspordiklubi all võistlevale Mia-Mareen Lanno’le (13) ponil Burberry. Mia-Marleen võistleb ponikarika sõitudes kahe poniga (väike poni Taglas ja suur poni Burberry), kellega näitab häid tulemusi mõlemal kõrgusel. Jüris suutis Mia-Marleen ainsana läbida 110 cm parkuuri vigadeta. Igapäevaselt treenib Mia-Marleen Hüüru tallis Aldo Kanepi käe all.

Teise koha saavutas Saskia Maripuu suure poniga Deal Or No Deal Ruila klubist, kolmas koht Angelika Tammik ponil Rokit Pärnumaalt, neljandat kohta jäid jagama Katrin Liivamägi ponil Mon Roberta Simoni klubist ja Eleanora Aunap ponil Balestra Tartumaalt. Seekord pääsesid esiviisikusse kõik suurte ponidega sõitjad.

Mia Marleen kommenteeris Jüri võistlust nii: ’’Minu arvates oli väga tore võistlus. Graafik, plats ja üldse korraldus oli väga hea. Rada oli keeruline, aga seda enam olen väga õnnelik oma ponide üle, kes mõlemad ületasid ennast ja andsid endast 110%. Mõlemad on ju siiski nii noored, et kolmandat korda 110 cm sõita ja veel Burksiga (poni Burberry) puhtalt!’’.

Ponikarika punktiarvestust juhib Väikses Ringis Emma Elisa Randväli, tema kannul vaid ühe punkti vahega Catreen Rebeka Johanson ja kolmas Anna Schneider. Suures Ringis hoiab kindlalt esikohta Mia-Marleen Lanno, teist ja kolmandat kohta jagavad võrdse punktisummaga Angeelika Tammik ja Carmen Melts. Võistkondlikus arvestuses juhib edetabelit tiim ’’Rallipõrsad’’, koosseisus Mia-Marleen Lanno, Kristiina Klaassen ja Kristel Madisson. Teisel positsioonil ’’Pink Fluffi Unikorns’’, liikmetega Carmen Melts, Carl Christjan Velberg ja Hedi Voor-Voort. Kolmandal kohal tiim ’’Kiired ja Lahedad’’ kosseisus Karmen Udeküll, Merlin Ojaste ja Birgit Adler.

Ponikarika V ja viimane etapp toimub Hiiumaal, Linnumäe tallis 2-4. augustil. Finaalsõidud toimuvad 25. augustil Juurimaal.

Fair Play Ponikarikas 2018 on suvine takistussõidusari poniratsutajatele. Sarja raames viiakse läbi viis etappi ja finaalsõit. Võistlejad on kuni 16-aastased ratsutajad ponidel. Võistlussarja toetab auhindadega ratsavarustuse tootja Fair Play ja edasimüüja Hobukeskus. Info Instagrammis ja Facebookis – Fair Play Ponikarikas 2018.

Jüri etappi tulemused: https://ratsanet.ee/events/1517

Punktiarvestus: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/fair-play-ponikarikas-2018-punktiarvestus/

Sarja üldjuhend: http://www.ratsaliit.ee/pa_file/fair-play-ponikarikas-2018-uldjuhend/