Jüri Jaanikal osalejad trotsisid vesiseid tingimusi, põhisõidu võitsid Paul Argus ja Stanford

Laupäeval Jüri Jaanika raames toimusid ka järjekordsed ERL Ponikarika ja Porsche Karika etapid. Ilm seekord võistluse korraldajatega koostööd ei teinud – tugev vihmasadu tegi olud väga vesiseks ja poriseks.

Päev algas ponisõitudega. Osavõitjaid oli jällegi rohkelt ja võistluspingele lisaks pidid noored sportlased hakkama saama ka lausvihma ja vesise võistlusväljakuga.

Esimeses võistlusklassis oli takistuste kõrguseks 85 cm ja rada kahefaasiline. Siin suutis nii parkuuri kui ERL Ponikarika klass 1 arvestuses võtta esikoha Sophia Luisa Aland (Tartumaa RSK) ponil Fresh-Finesse. Teine koht ponikarika arvestuses kuulus Gerta Raud’ile (RSK Simon) ponil Fortune ja kolmas oli Rene Karus (Tondi RSK) ponil Velvet. Parkuuri arvestuses oli teisel kohal Maian Kesküll (RSK Ruttar) ponil Ruttar II ja kolmas Maribel Ney ponil Terminaator.

Samal kõrgusel peeti arvestust ka avatud klassis, mille võitsid Joanna-Britt Metsar (RSK Simon) ja Otto- Osborn. Neile järgnesid Susanna Maria Tiigi (RSK Simon ) ja Mon Comery ning Ingrid Lillemets ja Prex.

Maria Sein ja Ottomar. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Ponikarika klass II arvestuses osalenud võistlejad said kaela tugeva vihmasaju, mis tegi 100 cm kõrguste takistustega kahefaasilise parkuuri läbimise raskemaks. Siin saavutas nii parkuuri ja etapivõidu Maria Sein (Tondi RSK) ponil Ottomar. Teine koht läks Marta Juhkamile (RSK Simon) ponil Mon Arh ja kolmas oli Susanna Maria Tiigi ponil Mon Comery. Parkuuri arvestuses oli kolmandal kohal Taisi Viire (Vändra RSK) ponil Sandy.

Peale VII etappi on ERL Ponikarika tabeliseis järgmine: Klass 1 arvestuses juhib Taisi Viire 96 punktiga, talle jätgnevad Sophia Luisa Aland 89 ja Anett Pajur 67,5 punktiga. Klass 2 arvestuses on ülekaalukas liider Monika Varter, talle järgnevad Maria Sein ja Marta Juhkami võrdselt 52 punktiga.

Porsche Karikas on teel finaalini täpselt poole peal. Peetud on kokku kolm etappi ja kolm veel ees ootamas, enne kui parimad Saku Suurhallis lõpuks karikad saavad.

Jüri Jaanika raames peetud võistlusel pidid võistlejad trotsima lirtsuvat ja porist platsi, mistõttu tuli sõita ettevaatlikumalt. Ei tea kas asi oli vesises võistlusväljakus, kuhu keegi maanduda ei tahtnud, igatahes oli see võistlus eriline sellepoolest, et ei toimunud ühtegi kukkumist. Esikoha omanik Janeli Saar oleks peaaegu kukkumise kirja saanud, kui autasustamise järgsel pildistamisel tema hobune „küünlasse“ tõusis. Millise ime läbi ta selles asendis selga jäi, teab vaid Janeli ise.

Esialgsest viiekümnest võistluspaarist, kes end harrastajate võistlusklassi üles andis, jõudis starti 40. Ümberhüpped peeti üheteist paari vahel ja nendest parima ajaga lõpetas esimesena startinud Janely Saar (Audruranna RSK) hobusel Züwent H. Teiseks tuli samuti puhta sooritusega Egle Palm (Tondi RSK) hobusel Vedette B. Kolmandana lõpetasid Kailyn Koidumaa (Saaremaa RSK) ja Orient.

Punktiseis peale III etapi lõppu on järgmine: tabelit juhib ülekaalukalt Egle Palm 54 punktiga, talle järgnevad Janely Saar 34 ja Kailyn Koidumaa 30 punktiga.

Porsche Karika III etapi võitjad Janeli Saar, Egle Palm ja Kailyn Koidumaa. Foto: Merike Udrik-Õispuu

Edastame ka Jüri Jaanika teiste sõitude tulemused.

4-5 aastaste hobuste sõit peeti kõrgussel 95/105 cm ning siin oli parim Johann Zeiger (Tondi RSK) hobusel Navarro. Talle järgnesid Maarja Martinson (Tondi RSK) ja Paeonia ning Toomas Pai (RSK Simon) B Cheitan.

110/120 cm handicapiga kahefaasilise sõidu võitsid Anni Vakkum (Saaremaa RSK) ja Spa. Teisel kohal jällegi Maarja Martinson (Tondi RSK) seekord hobusel Dolanda ja kolmas tema klubikaaslane Paul Argus Caesariga.

Päeva kõrgeimas sõidus oli takistuste kõrguseks 130 cm. Siin selgitati võitja kahe ümberhüppaja vahel, kes suutsid põhiparkuuri vigadeta läbida. Peale jäi siin Paul Argus hobusel Stanford ja Berit Põldoja (Tondi RSK) ning Bücaro HP pidid leppima teise kohaga. Kolmas lõppjärjestuses oli Maarja Martinson Dolandal, kelle tulemuseks jäi 4 karistuspunkti põhiparkuurist.