Jüri Jaanikas algab tund aega varem

Eeloleval laupäeval toimub Jüri tallis suur ratsavõistlus mitmetele sihtgruppidele. Jüri Jaanikas & ERL Ponikarikas VII etapp & Porsche Karikas III etapp toovad kokku nii poniratsanikud, harrastajad kui ka suuremate sõitude sõitjad. Korraldajad teatavad, et seoses suure registreerijate arvuga tõstetakse võistluse algus tund aega varasemaks.

Harrastajate selle suve kirgikütvaim sari Porsche Karikas peab maha järjekorras juba kolmanda etapi. Kaks esimest võistlust on näidanud, et takistussõitu harrastavatel hobusesõpradel on taolise sarja vastu suur huvi. Nii ootavad Jüri Jaanika korraldajad, et ka nende võistlusele tuleb rohkearvuliselt nii võistlejaid kui publikut.

Korraldajad lubavad, et seekordne parkuur pakub samuti osalejatele jõukohaseid väljakutseid. Rajameister võtab raja ehitamisel kindlasti arvesse kahte esimest etappi. Ka Porsche sponsortakistus tegi läbi korraliku remondikuuri, sest Ruilas tegi üks ratsanik takistusega veidi lähemat tutvust, mille käigus oli kannatajapooleks just takistus.

Peale kahte esimest etappi juhib punktitabelit ülekaalukalt Egle Palm (Tondi RSK) 37 punktiga. Tema järel teisel kohal on Marika Einstein (MTÜ Viru Ratsu) 29 punktiga ja kolmas Janek Zalite (Tondi RSK) 21 punktiga. Kõik kolm on stardis ka Jüris.

ERL Ponikarika sarjas, kus peetakse juba seitsmes etapp, juhib esimest klassi suure edumaaga Taisi Viire (Vändra), kel on kogutud 86 punkti Sofia Luisa Alandi (Nõo) 69 vastu, kolmandalt kohalt leiame 66,5 punktiga Anett Pajuri (Tondi). II ehk kõrgemas klassis on kindel liider 69 punktiga Monika Varter (Tondi), kellele järgnevad Marta Juhkami (44, Simon) ja punkti kaugusel olev Betti Buht (Vändra).