Jüri tallis peeti treeningvõistlust

Möödunud nädalavahetusel peeti Harjumaal Jüri tallis väikene takistussõidu treeningvõistlus, millel anti orienteeruvalt sada starti. Parkuuride kõrgused algasid 70 cm ja küündisid 120 cm-ni.

15. novembril toimus Jüri tallis treeningvõistlus. Plaan oli lihtne: üks rada ja kõrgused vastavalt soovijatele. Algkõrgus 70 cm, mis suure nõudluse tõttu hiljem lausa 50 cm-le kahanes. Tõkked kerkisid 10 cm kaupa kuni 120 cm-ni ja alates 80 cm kõrgusest lisandus ka süsteem. Aega ei võetud ja vigu ei loetud. Kui mõni tõke oligi liiga keeruline, siis võis selle vahele jätta ja lõpuni sõita. Kuna eesmärk oli võimalikult palju õppida, siis sai võistluspaar teha hobusele lubatud kaks starti ka samal kõrgusel. Nii oli võimalus sõitu treeneriga koos analüüsida ja siis vigu parandada. Treenerid võisid sõidu ajal olla ka platsil ning juhendada.

Jüri talli pere toimetas juba reedel usinasti. Koristati-kraamiti, hooldati pinnas ja üles sai pandud päeva esimene, armas mini-parkuur. Mida keegi aga oodata ei osanud, oli nii meeletu huvi sellise formaadi vastu! Sekretariaat andis juba reede lõunal häirekella, et planeeritud algus tuleb ettepoole tõsta. Starte oli kogunenud üle 100 ja kohale tuli muljetavaldava arvu jagu erinevate tallide esindajaid. Kes siis kõik osalesid? Perila, Kurgla, Suuresti, Lagedi RSK, Järve, Kurtna, Järlepa, Kohila, Raja, Padise, Kukrumäe, Rebala tall ja muidugi kodumeeskond Jürist. Kokku 13 talli rahvas.

Päev sai küll pikk, aga hiiglama tore! Kohvikust sai suppi ja salatit ning olemas olid ka klassikalised kiluleivad. Kuna puudus võistlusmoment, siis elasid kõik kõigile kaasa ja positiivsust jagus viimase stardini. Peale viimast sõitu sai plats puhtaks kiiremini kui Saku hallis ja silutud ka. Külalised saadeti koduteele, tuled pandi kustu ja üks tore päev oligi lõppenud. Jüri talli pere istus veel mõni aeg soojas kohvikus, muljetati järjekordse hästi õnnestunud ürituse läbiviimise teemal ja söödi head-paremat.

Kogu päeva jooksul oli kuulda mitmelt poolt kiidusõnu, et äärmiselt tore, et keegi sellises formaadis ürituse on võtnud vaevaks korraldada. Suur startide arv näitab selgelt, et nõudlus sellise treeningvõistluse järele on suur ning see annab hea võimaluse käia harjutamas algajatel, lastel, noortel hobustel või juba lihtsalt treeningu mõttes võõras kohas hüpata. Järgmine kord on samasugune üritus plaanis juba üsna pea, 20. detsembril. Tänud kõigile tulemast ja kohtumiseni kuu aja pärast!

Aive Mihkelson