Jüri tallis toimus jaanihõnguline takistussõiduvõistlus Jüri Jaanikas

Eile peeti Harjumaal Jüri tallis takistussõiduvõistlus, mis kuupäevi vaadates kandis ajakohast nimetust – Jüri Jaanikas. Vaatamata "soojale talveilmale" oli võistlejaid, kes hüppasid parkuure kõrgusetel 85 – 120 cm, kogunenud arvestatav hulk.

Jüri võistluse kõrgeimaks sõiduks oli handycap 110/120 cm. Kahefaasilises parkuuris, kus tulemus moodustus mõlema faasi karistuspunktidest ja teise faasi ajast, tegid parima soorituse Paul Argus (Tondi) ja Stacandra, kes siiski vaid kahe sajandikuga suutsid edestada Eva-Maria Vinkelit (Tallinn) ja Windarit. Mõlemad sportlased võistlesid kõrgusel 120 cm. Kolmanda koha saavutas selles parkuuris kõrgusel 110 cm hüpanud Camille Mahoni (Tallinna Ratsaspordikool) hobusega Orlymeja.

Kõrgusel 100 cm peeti koguni kolm eraldi parkuuri: puhtusele ja kiirusele avatud klassile, puhtusele noortele hobustele ning ümberhüpetele harrastajatele. Avatud klassi võitis Hanne-Lore Väin (Tallinna Ratsaspordikool) hobusega Odelia. Teisel kohal lõpetasid Roos Marie Laak (Tallinna Ratsaspordikool) ja Gurmaan, kolmandal Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Mahdi F. 100 cm kõrgune parkuur vaid puhtusele oli mõeldud nelja- ja viieaastastele hobustele. Puhtaid sooritusi tehti üheksa võistluspaari poolt.

Meetrit sõitsid lisaks ka harrastajad, sõidu nimeks Prix de Porsche. Ümberhüpetega parkuuri esikolmikusse jõudsid Theresa Dee Torjus (Tondi) ja Lakay, Janek Zalite (Tondi) ja Quintender Avos Z ning Helge Likker (Vändra) hobusel Charmilly.

Võistluspäev Jüris algas parkuuriga kõrgusel 85 cm, milles võttis võidu Saara Lorette Männisalu (Tallinna Ratsaspordikool) hobusega Muumitroll. Talle järgnesid Kaia Loviisa Kink ja Mahti F ning Roos Marie Laak hobusega Gurmaan.

Jüri Jaanika tulemused leiate aadressilt http://www.hobumaailm.ee/files/event/gaigo53a5b71b78de5Tulemused_TS_Jyri_21_06_14.pdf