Juuli viimasel nädalavahetusel toimusid võistlused ka Ihastes ja Kõljalas

Ihaste Derby võitjad. © Photo: Mari Ann Selge / selge.smugmug.com

31.juulil toimusid takistussõiduvõistlused Ihastes ja Kõljalas. Ihastes võeti mõõtu viies sõidus, põhiparkuuriks oli derby kõrgusel 110 cm. Saaremaal selgitati parimad neljas parkuuris, põhisõiduks oli 110 cm puhtus-kiirus parkuur.

Ihaste Derby nimelisel võistlusel tehti kokku pea 90 starti. Võistluspäeva alustati 70/80 cm handicap parkuuriga, kus võidu noppisid Grete-Liis Koster (Pärna RSK) ja Turbo. 90/100 cm rajal võisteldi puhtusele-kiirusele, eksimusteta sooritusi oli 11. Ka selles sõidus tegid võidu väärilise esituse eelmise sõidu võitnud Grete-Liis Koster (Pärna RSK) ratsuga Turbo.

Handicap 110/115 cm puhtus-kiirus parkuuris oli puhaste paberitega sõite vaid kolm – võidu viisid kiireima ajaga koju Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II, teise tulemuse said kirja Helina Kalev (Liivimaa RK) ja Putter Atacama, kolmandale kohale platseerusid Veiko Uuk (Tartumaa RSK) ja Lamborcini.

Võistluspäev lõpetati kahe derby sõiduga – esimesena viidi läbi Mini Derby kõrgusel 80 cm. Võistlustules oli kakskümmend paari, eksimusteta sooritusi vaid kaks – ka selle sõidu võitsid sarnaselt eelmisele parkuurile Lisette Eylandt (ESHKS) ja Vermut II, teise tulemuse sõitsid Maarja-Liis Järvekülg-Luoma (Liivimaa RK) ja Olmar. Kolmanda tulemuse väärilise sõidu tegid Keiu Merimaa (Liivimaa RK) ja Ala Mare.

Päev kulmineerus Ihaste Derby 2021 110cm derbyga, kus osales seitse paari. Parima tulemusega lõpetasid Kaire Kalm (ESHKS) ja Cavalier, kes teenisid distantsil 4kp, teise tulemuse said kahe veaga Ervi Kaasiku (Nõo RK) ja Cendoria S, kolmandal kohal lõpetasid Kätlin Punnek (Nõo RK) ja Lexus.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/9674/TS_Ihaste_31.07.21.pdf?1627984675

Saaremaa Suvekarikal tehti üle 50 stardi. Võistlust alustati 75 cm puhtus-kiirus parkuuriga, kus olid parimad Aleksandra Mekejenkova (LAT) ja Meggena-Nemo. 13 paari osales 90 cm parkuuris, eksimusteta lõpetas neist kolm. Võidu noppisid Miina-Eliise Udeküll (Saaremaa RSK) ja Vakants, teise tulemuse said kirja Janika Tasane (Saaremaa RSK) ja Red Boy, kolmandad olid Sandis Germanis (LAT) ja Cupidon.

100 cm parkuur toimus ümberhüpetele, kuhu pääses viis paari. Ümberhüpetel oli vaid üks vigadeta sooritus, sellega olid Riho Viik (Vändra RSK) ja Harmony endale võidu kindlustanud. Teise koha said ühe veaga ümberhüpetel Heti Anett Aksalu (Saaremaa RSK) ja Vesta-Linne, kolmandad olid Klarissa Linnam (Pinifer ET) ja Oberon.

Võistluspäev lõpetati 110 cm parkuuriga, kus olid võidukad eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Klarissa Linnam (Pinifer ET) ja Oberon, kusjuures lõpetas paar ainsana sõidu eksimusteta.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/9660/TS_Koljala_31.07.21.pdf?1627891382