Juunioride meistriks takistussõidus tuli üllataja Cathy Õunapuu, poniklassis Linda Randpere

Eesti meistrivõistluste teise võistluspäeva suurimaks üllatajaks oli kindlasti juunioride meistritiitli pälvinud Vändra klubi takistussõitja Cathy Õunapuu.

Õunapuu, keda suurem avalikkus enne Ruilas toimuvaid meitrivõistlusi ei tundnud, asus mäletatavasti juunioride takistussõidus liidriks juba pärast eilset kiiret ja puhast sõitu hobusega Aniki W esimesel osavõistlusel. Täna võtsid juuniorid mõõtu kahevoorulises parkuuris kõrgusel 120 cm. Eilsest esikolmikust eksisid esimeses voorus ühel takistusel nii Susan Kaleta (Viljandimaa) kui Heidi Mülla (Ruila Tall). Mõlemad kogusid neli karistuspunkti ja langesid medaliarvestuses tahapoole. Puhta soorituse tegid aga liider Õunapuu ja Kristi Luha, kes osales hobusega Vacantos ning seda suutsid nimetatud ratsanikud mõlemas voorus. Teise osavõistluse võidule peeti aga ümberhüpped, sest lisaks mainitud kahele paarile olid mõlemad voorud puhtalt läbinud ka meistrivõistluste arvestuses mitte osalenud Mai-Britt Nuudi (Ruila Tall) ja Palimera. Viimased olidki ainsad, kes ümberhüpped puhtalt läbisid. Teine koht sõidus Õunapuule ja Anikile, kolmas Luha ja Vacantos.

Ponide takistussõidus selgus samuti tiitlivõitja. Eilset liidrikohta suutis hoida täna mõlemad voorud puhtalt läbinud Linda Randpere (Ruila Tall) ja Okey. Hõbemedali võitsid täna neli karistuspunkti kogunud ja eile teised olnud Mari-Liis Oberg (Tondi) ja Macho, pronksi Kati Raidma (Vändra) ja Ralf.

Võistlusõhtu lõpetasid harrastajad, kel samuti kavas tiitlivõistlus. Oma mullust tiitlit suutis edukalt kaitsta Severin Puss (Tallinn), kes hobusel Windar võitis ka teise osavõistluse. Hõbe ja pronks läksid perekond Märtsonitele – hõbedal Anna-Mai, pronksil Risto. Osavõistluse teise koha saavutas aga Kailyn Koidumaa (Saaremaa) hobusel Printer, kolmanda Reet Evardson (Ruttar) hobusel Proffit.

Noored ratsanikud tegid oma takistussõidu tiitlivõistlustel esimese osavõistluse kõrgusel 125 cm. Parima tulemusega läheb homsesse lõppvõistlusesse Heili Püümann (Black Stallion) hobusel FP Palasi, teisena Stefani Sabrodin (Tartumaa) hobusel Calderon ja kolmandana Jessica Raide (Ruila Tall) ja Zorita B.