Juurimaa Cup 2009 ja Suvise Ponikarika III etapp

5.juulil 2009 toimus Juurimaal Loodna külas Märjamaa vallas Eesti Ratsaspordi Liidu Suvise Ponikarika III etapp ja selle raames ka Juurimaa Cup 2009. Üritust korraldasid Juurimaa Tall ning Märjamaa Spordiklubi.

Taaskord tulid Juurimaale kokku ratsaspordihuvilised ja tublid võistlejad. Üllatuslikult startiderohke oli see päev – 124 starti! Korraldajad arvasid küll,et paljud võistlejad osalevad samal nädalavahetusel toimuval Laulu-ja Tantsupeol, aga ilmselt jagus neid siiski ka ratsutama.

Hommikul kell 9.00 tehti viimased viimistlused võistlusplatsil ning hobutreilereid hakkas siis üha rohkem saabuma. Samuti oli valmis Luhtre Turismitalu söögiplats ratsaspordihuviliste toitlustamiseks.

Esimene parkuur algas kell 10.00. Võistluse avas 70 cm kõrgune sõit, kus astusid võistlustulle 31
võistluspaari. Esimese ala võitis Anett Truupõld ponil Kädi Tondi Ratsaspordiklubist, teise koha saavutas Doris Akker Admiral Banbaol Viljandimaa Ratsaspordiklubist ning kolmanda Mariann-Krõõt Mätas Alarmil Ratsaspordiklubist Parkuur.

Teises parkuuris kõrgusel 85 cm oli kõige rohkem starte, nimelt 50. Esimese koha saavutas Kelly Bersin ponil My Lady Marmelade Tondi Ratsaspordiklubist, teiseks tuli Birgit Kranich ponil Amor Liivimaa Ratsaspordiklubist, ning kolmandaks Diana Koppel ponil Reesi juba võidukast Tondi Ratsaspordiklubist. Auhinnalisi kohti anti välja koguni 13. Selle parkuuri raames andis Oma Hobu 5le paremale eesti hobusele ja nende ratsanikele ka eriauhinnad. Parim eesti hobune selles parkuuris oli Toonik, ratsanik Liis-Anette Pae.

Pärast kahte esimest parkuuri vajas eelmisel aasta valminud liivaplats korrastamist. Selleks tuli appi Laukna Päästekomando, kes aitas platsi veega kasta.

Kell 14.00 oli väljak korras ning ülesse oli seatud Kristjan Lepa poolt uus ja raskem võistlusrada kõrgusel 100 cm ponidele . Kokku oli selles parkuuris täpselt 20 starti. Võidu võttis selle võistlusala ainus noormees Kristjan Sinikas ponil Romeo Ratsaspordiklubist Ruttar , teise koha saavutas Johanna Pitk ponil Okey Saaremaa Ratsaspordiklubist, kolmas oli Mariann-Krõõt Mätas ponil
Reliikvia Ratsaspordiklubist Parkuur.

Päeva lõpetas 100 cm kõrgune parkuur, mis oli avatud kõigile. Kokku tehti 25 starti. Parimaks osutus Hanna-Brigitta Heinlaid hobusel Hana Ratsaspordiklubist Parkuur, teiseks tuli Kristi Luha hobusel Castro amuti Ratsaspordiklubist Parkuur ja kolmandaks Johanna Pitk ponil Okey
Saaremaa Ratsaspordiklubist.

Võistluspäev kulges edukalt ning tundus,et kõik jäid rahule. Kiideti võistluste kiiret korraldust ning Luhtre Turismitalu söögiplatsi. Mis saab neil selle vastu olla, kui komplimente jagatakse!

Korraldajad tänavaid kõiki tublisid asjaosalisi, kes aitasid võistlust läbi viia, sealhulgas erilised tänud Laukna Päästekomandole, Luhtre Turismitalule ja Sadolinile.