Juurimaa Tallile oli äsjamöödunud aasta täis rõõmu ja häid saavutusi

Märjamaa SK sportlased võitsid Eesti Meistrivõistlustelt kokku 6 medalit, Juurimaa Tall korraldas 6 ratsavõistlust, klubide edetabelis saavutati 4. koht ja esimest korda hooaja lõppedes korraldati vahva ja kokkuvõtlik Jõulupidu.

2009. aasta seljataha jäänud, algasid 2010. aasta hooaja ettevalmistused juba jaanuaris. Märjamaa Spordiklubisse astusid uued liikmed – Maria Vanatoa (noor kolmevõistleja) ja Eve Haggi (rakendsportlane), kes saavutasid hooaja vältel mitmeid häid tulemusi. Juurimaa Tall sai juurdeehituse, tall 6-le hobusele sai valmis ja maneeži katus sai ka siis lumest puhtaks kühveldatud.

Veebruarikuus valmis Juurimaa Tallile uus ja uhkem kodulehekülg www.juurimaatall.ee, mis saab täiendusi ka 2011. aastal. Koduleht annab võimaluse ka teistel meie tegemistele ja võistlustele pilk peale visata. Lisaks on täiendatud galeriid, kust võib leida pilte nii hobustest kui ka kaunist krossirajast ja selle põnevatest tõketest.

www.juurimaatall.ee

Jõudes oma tegevustega juba märtsikuusse, siis… Teist aastast järjest toimus Juurimaa Tallis ERL-i Takistussõidu Talvise Ponikarika IV etapp ja Juurimaa Talv, millest võttis osa 106 võistluspaari. Päeva põhisõidus 95 cm ponidele saavutasid kaksikvõidu Märjamaa Spordiklubi tüdrukud Triinu Lepa ja Katriin Sirak.

Kodus toimunud võistlus oli arvestavaks proovikiviks enne 21. märtsil Saku Suurhallis toimunud Tallinn International Horse Showd.

Märjamaa Spordiklubi liikmed Triinu Lepa ja Katriin Sirak osalesid mõlemad esimest korda nii suurel ratsavõistlustel. Ma usun, et paljud ratsaspordiga tegelevad inimesed olid Eesti ponisportlastele hommikul vara kaasa elamas, sest kellelgi polnud aimu, kes võidab ning kas Eesti sportlased suudavad võita soomlasi.

Eelviimaste sõitjatena startisid Katriin ja Triinu. Kahjuks Katriini ja Sinisuka tulemuseks jäi 8 kp esimeses osas. Eestlaste ja ka meie viimaseks lootuseks olid Triinu ja Rummu Jüri. 100 cm kaheosaline parkuur sõideti puhtalt ja kiirelt ning tuligi suurepärane I koht edastades napilt-napilt soome võistluspaari. Emotsioonid olid tollel hetkel 100% laes.

Triinu Lepa ja Rummu Jüri edukat võistlussooritust saab uuesti vaadata lingil http://www.youtube.com/watch?v=JTAO4EsRy8U .

Triinu Lepa ja Rummu Jüri THIS. Foto: Külli Tedre

Tallinn International Horse Show poniparkuur võidetud, jätkasid Triinu Lepa ja Rummu Jüri edukalt hooaega. Nad võitsid ERLi Talvise Ponikarikasarja. Samuti näitasid mitmeid häid tulemusi ka Katriin Sirak ja Sinisukk, kes saavutasid sama karikasarja kokkuvõttes II koha.

Talvekuud möödusid kiirelt ja juba need tulemused olid juba meie väikese talli ja klubi kohta lausa suurepärased. Innukust said meie teisedki sportlased ning kevad- ja suvekuud tõotasid tulla veelgi paremad ja seda nad olidki.

Aprillikuus toimusid Juurimaa Tallis talgud, mille käigus puhastati ja korrastati hobuste kopleid, talli, krossirada ja muud. Tööpäev algas kell 9.00 ja kõige tublimad ja tragimad lõpetasid alles õhtul kell 21.00.

Lisaks sellele võtsid meie sportlased edukalt osa nii takistus- kui ka koolisõiduvõistlustest. Üheks aprillikuu märkimisväärsemaks võistlustulemuseks oli Maria Vanatoa ja Patria III koht Kurtnas toimunud kolmevõistlusest, mis korraldati sisetingimustes.

Värskelt enne suve algust korraldas Juurimaa Tall oma kevadisel krossirajal Kolmevõistluse Kvalifikatsioonvõistluse ja Juurimaa Kahevõistluse, mida rahastas Raplamaa Arengufond. Võistlus möödus edukalt ja tundus, et kõik osavõtjad ja ka pealtnägijad jäid võistlusega rahule.

Kui talvekuudel olid Märjamaa SK sportlased takistussõidus väga heal tasemel, siis suvel näitasid innukust ja head taset koolisõidu ja kolmevõistluse võistluspaarid. Koolisõidu ABC karikasarjas saavutasid häid tulemusi Ave ja Varju Kuusemets, Maria Vanatoa, Marii-Heleen Raidmets, Pille-Riin ja Priit Reinaus ning Mari-Leen ja Hanna-Liis Lao. Sportlased saavutasid ka häid tulemusi ka teistel koolisõiduvõistlustel nagu näiteks Tondi Karikas, FEI Dressage Challenge, Tori Hobuse Koolisõidu Karikas jt.

Suve kõige palavamal juulikuul toimus Juurimaal ERLi Ponide Takistussõidu III etapp. Võistlust saatis terve päeva lausa kõrvetav päikene ja liivaplats kuivas pärast kastmist vähem kui tunniga.

Pille-Riin Reinaus ja Onslow Juurimaal võistlemas. Foto: Anneli Käo

Märjamaa Spordiklubi 2010. aasta tipphetkeks olid Eesti Meistrivõistlused nii ponidele kui ka juunioridele.

Marii-Heleen Raidmets, Pille-Riin ja Priit Reinaus vastavalt hobustele Rokit, Onslow ja Rummu Jüri, võtsid ponide koolisõidus kolmikvõidu. Lisaks sellele osales Marii-Heleen Raidmets hobusel Kissinger juunioride meistrivõistlustel ja saavutas III koha.

Vasakult: kuld, hõbe, pronks

Augustikuus toimus Juurimaal EMV Ponide kolmevõistluses ja ka seal saatis meie sportlaseid edu. I koha saavutas Pille-Riin Reinaus ja III Marii-Heleen Raidmets ja Rokit.

Suve lõppedes sõitis Maria Vanatoa Šotimaale kolmevõistlustalli.

EMV Ponide kolmev paremik koos korraldajatega ja ERLi esindajatega. Foto: Kristiina Raudnagel

Sügise saabudes korraldas Juurimaa Tall kalenderplaani välise Kahevõistluse eeskätt just Juurimaa Talli lastele ja harrastajatele. Osavõtjaid tuli ka mujalt – Haapsalust ja Raplast. Võistlusest võttis osa 30 võistluspaari ja nii mitmedki tublid lapsed ja harrastajad said oma esimese võistluskogemuse.Võistluspaaride koolisõitu hindasid Marika Vunder ja Eva-Maria Vint-Warmington. Harrastajate arvestuses võitis Raili Lao, laste arvestuses Lausa Tomson. Kõik osavõtjad said mälestuseks diplomi ja Juurimaa Talli meene.

Detsembris toimus Juurimaa Tallis esimest korda Jõulupidu. Enne pidu toimus Juurimaa maneežis Juurimaa Jõul, kus osalesid ainult Juurimaa Talli sportlased. Õhtu saabudes kogunesid Juurimaa Talli sõbrad ja sportlased Sipa mõisa, kus peeti esimene ühine Jõulupidu. Külalisi oli palju ning mõisas oli tunda tõelist jõuluhõngu. Peost võttis osa üle 80 külalise.

Õhtu käigus tasustati tänukirjadega paremaid sportlasi, toetajaid ja treenerit Krista Raidmetsa. Korraldajad, ja tundub, et ka külalised jäid sündmusega väga rahule ja võeti südameasjaks see traditsiooniks teha.

Jõulupidu. Krista Raidmets koos tema valvsa pilgu all treenivate sportlastega. Foto: Raivo Sirelpuu

Kokkuvõtlikult oli tõesti hea aasta ning loodetavasti järgmised tulevad veelgi paremad.

Juurimaa Tall soovib kõikidele sõpradele, kolleegidele ja hobuinimestele HEAD UUT AASTAT!