Juurimaa tallis Lääne Regiooni etapil võidutsesid Henri Paomees ja Janely Saar

Möödunud laupäeval peeti Juurima tallis viimane Lääne Regiooni takistussõidu talvekarika etapp enne maikuus toimuvat finaali, millel osales sarja rekordit tähistav arv võistluspaare. Suurim edu saatis Juurimaal Henri Paomeest ja Janely Saart.

Saaremaa klubi ridadesse kuuluv Henri Paomees oli võitnud madalamas arvestuses, kõrgusel 75cm, eelmise etapi Ridala tallis ning suutis seda korrata Juurimaalgi, võttes seekord koguni kaksikvõidu. Paomees oli 69 paari hulgas parim hobusega Wiktooria, teise koha saavutas hobusega Aroomi. Kolmandale kohale platseerus kõrgusel 75cm Tondi klubi esindav Anna-Liis remmel hobusega Unique.

Juurimaa maneež oli täidetud arvukate rajahuvilistega; foto Kadri Vollmer

Lääne Regiooni sarja teine võistlusklass toimus kõrgusel 100cm, tegemist oli seekord tõusva raskusega parkuuriga. Parima tulemuse sõitsid välja Janely Saar ja Mexicana, kes hiljem võitsid ka õhtuse 110cm kõrguse parkuuri. 100cm teine ja kolmas tulemus kuulusid Juurimaal Tondi klubi sportlastele, kui teisena lõpetasid Hanna-Marie Vabaoja ja Raven ning kolmandana Maris Suuster ja Stokbroens Camaro-Star. Päeva viimases sõidus järgnesid Janely Saarele Egle Palm (Tondi) ja Vendette B ning Maarja-Liisa Nõmm (Audruranna) ja Panchita. Viimane parkuur ei kuulunud karikasarja arvestusse.

Enne finaali, mis toimub 10. mail Hiiumaal Linnumäe ratsakeskuses, juhib Lääne Regiooni Talvekarika madalamat arvestust Marion Demus (Hiiumaa), kes kogunud 54 punkti. Teisena on 49 punkti Sandra Vatteril (Läänemaa), kolmandat kohta jagavad 47 punktiga Birgit Laupä (Tondi) ja Ketlin Uustalu (Läänemaa). Kõrgemas arvestuses on liidripositsioonil 56 punkti kogunud Maris Suuster, kellele järgnevad 53 punktiga Teele Talts (Hiiumaa) ja võrdselt 41 punktiga Carolina Kuris (Audruranna) ning Eliise Kaups (Hiiumaa).

Juurimaa võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/465?locale=et&year=2015, karikasarja punktiarvestuse http://www.ratsaliit.ee/pa_file/laane-regiooni-talvekarikas-takistussoidus-2015-punktiarvestus/