Juurimaa tallis peeti Lääne regiooni talvekarika kolmas etapp

Möödunud laupäeval kogunesid Märjamaa vallas asuvasse Juurimaa talli mitmed takistussõitjad, et maha pidada Lääne regiooni takistussõidu talvekarika kolmas etapp. Kahes erinevas raskusastmes saavutasid etapivõidu Teele Talts ja Maris Suuster.

Lääne regiooni talvekarika arvestusi peetakse kõrgustel 70cm ja 90cm. Neist kõrgemas tegi konkurentidest vahetutel ümberhüpetel üle kolme sekundi parema tulemuse Maris Suuster (Tondi) hobusega Stokbroens Camaro-Star, kellele järgnesid teisena Malin Kisant (Märjamaa) ja Soleil`s Casper ning kolmandana Eliise Kaups (Hiiumaa) ja Colani H.

Madalamas arvestuses saavutasid parima tulemuse Teele Talts (Hiiumaa) ja Gremi, kuid kuna nemad koguvad punkte kõrgemas arvesutuses, korjas kõrgeimad punktid teisena lõpetanud Sandra Vatter poniga Likus. Kolmandana lõpetas etapi kõrgusel 70cm Carolina Kuris (Audruranna) hobusega Selene, kes samuti sellel kõrgusel punktidele ei pretendeerinud. NIi kuuluvad Juurimaa etapi teise koha punktid Aimar Ormusele, kes võistles hobusega Prins ja kolmanda koha punktid Maria Saarele (Märjamaa), kes osales hobusega Londa.

Kolmanda võistlusklassina oli Juurimaa maneežis kavas parkuur kõrgusel 110cm puhtusele ja kiirusele. Esikolmik läbis raja vigadeta, kiireimini tegid seda eelmisegi sõidu võitnud Suuster a Stokbroens. Teinegi koht sarnanes 90cm parkuurile – Kisant ja Soleil`s Casper, kolmas koht kuulus hobusega Pincerton startinud Kertu Reimannile (Märjamaa).

Pärast kolme etappi juhib Lääne regiooni sarja 70cm tasemel 49 puntiga Sandra Vatter, Birgit Laupäl (Tondi) on teisena 40 punkti, kolmandana jätkab 36 punktiga Marion Demus (Hiiumaa). Kõrgemas arvestuses on 54 punktiga liider Maris Suuster, 41 punkti on teisena kogunud nii Teele Talts kui Eliise Kaups.

Kõik Juurimaa võistluse tulemused leiate aadressilt https://ratsanet.ee/events/463?locale=et&year=2015, karikasarja arvestuse aadressilt http://www.ratsaliit.ee/pa_file/laane-regiooni-talvekarikas-takistussoidus-2015-punktiarvestus/