Juurimaal peeti ERL-i kolmevõistluse karikasarja kolmas etapp

Möödunud võistlusterohkel nädalavahetusel võtsid Eestimaal mõõtu ka kolmevõistlejad, kes startisid Märjamaa lähistel Juurimaal ERL-i kolmevõistluse karikasarja kolmanda etapi raames. Kavas olid klassid algtase 70 ja kerge 90.

Enim startiajid, 14, oli algtase 70 avatud arvestuses. Kolm esimest kohta võtsid selles arvestuses Eesti saarte esindajad. Esikoht läks Kassari Ratsamatkade klubi sportlasele Mari-Leen Tikk`ule hobusel Kenedis, kes lõpetas kolmevõistluse 55.3 miinuspunktiga. Neile järgnesid teise kohaga Reedik Kivisoo (Saaremaa) hobusel Caprice tulemusega 62.7 ja kolmandana Johannes Kiiver (Hiiumaa) hobusel Oscar, kes kogus 65.7 miinuspunkti.

Tasemel algtase 70 peeti eraldi ka ponide arvestust. Selles arvestuses jõudsid esikolmikusse Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ja Hetty (55.8 mp), Marleen Selge (Simon) ja Fortune (60.1 mp) ning Maria Sein (Tallinna Ratsaspordikool) ja Ottomar (73.3 mp).

Aste kõrgemal ehk tasemel kerge 90, asus starti 12 paari, kellest tulemuseni jõudis seitse. Esikolmik jäi seekord vaid Kurtna klubi siseasjaks. 49.5 miinuspunkti tõid võidu Kertu Reimannile ja Pincertonile. Teise koha andis punktisumma 50.5 ning selle kogusid Marit Poltimäe ja Lehitka, kolmanda koha teenisid 64.3 miinuspunktiga Ervi Kaasiku ja Cendoria S.

ERL-i karikasarja punktid on täna pärast kolmandat etappi veel kokku löömata, kuna uudise toimetamise ajaks ei olnud ametlikud tulemused ERL-i veel laekunud. Viimane, otsustav neljas etapp, toimub 7. julil Niitväljal. Karikasarja seisu pärast kahte etappi leiate aadressilt http://www.ratsaliit.ee/est/g199s4540 .

Eesti kolmevõistleja oli möödunud nädalavahetusel võistluses ka väljaspool kodumaad.

Rahvusvahelisel CIC1* võistlusel Soomes Keraval osales Reesa Pihu (Tartumaa) hobusel Calderon. Paraku ei lubanud tõrge krossil enamat seitsmendast kohast, mis oli viimane kirja läinud tulemus. Kogusummaks teenis Pihu 89.5 miinuspunkti. CIC1* võistluse võitis soomlanna Maija Yli-Huhtala hobusel Gandalf tulemusega 51.9. Samas toimunud CIC2* tasemega võistluse parim oli Aki Karhapää hobusel Ibis-A tulemusega 55.5. Kerava võistluse tulemused leiate aadressilt http://online.equipe.com/sv/competitions/7081