Juurimaal peeti välishooaja esimene kolmevõistlus

Möödunud pühapäeval jagus võistlejaid ka Juurimaale, kus välishooaja esimesel kolmevõistlusel võttis mõõtu märkimisväärselt suur hulk võistluspaare. Võisteldi kahes klassis – algtase 70 ning kerge 80.

Algtasemel oli oma oskusi tulnud proovile panema 19 võistluspaari, kellest lõpetasid 16. Esikoha napsas Tondi RSK sportlane Birgit Loik ponil Toonik, kogudes 48,2 mp. Loik ja Toonik olid liidrid juba pärast maneežisõitu ning jätkasid sel positsioonil võistluse lõpuni. Teise koha võtsid kindlalt Rebecca Okk (Simon) ja Hobbs, saades tulemuseks 53,6 mp. Kolmandana lõpetasid Kirkke Põldsalu (Tondi) ja Hetty, kes olid pärast maneežisõitu seitsmendad, kuid tõusid vigadeta sõiduga takistussõidus ja krossis lõpuks kolmandaks (61,4 mp).

Tasemel kerge 80 toimus 2 arvestust, millest ponide omas konkureeris 5 paari. Parima tulemuse sai Priit Reinaus (Märjamaa) Onslow’l (51,4 mp), kes juhtis võistlust algusest lõpuni. Teise koha võttis Kati Raidma (Vändra) Ralfil (55,5 mp), tehes puhtad sooritused nii takistussõidus kui krossis. Kolmas koht läks Anna-Liisa Raudsepale (Järvamaa) Tas-Wapsil tulemusega 64,8 mp.

Avatud klassis oli aga koguni 26 võistlejat, kellest kahjuks katkestama pidid 8. Esikoha võttis Marit Poltimäe (Kurtna) Lehitkal, jäädes võrdlemisi napilt Veiko Uuki ja Samueli järel teisele kohale pärast maneežisõitu. Takistussõidus kogusid mõlemad aja eest lisaks 3 karistuspuntki, mis viis Mariti koguni neljandaks. Krossi läbisid aga Poltimäe ja Lehitka vigadeta, võttes üldvõidu (53,6 mp), Uuk aga kogus maastikusõidust 1,6 mp aja eest ning langes teiseks (54,3 mp). Kolmandaks tõusis Ann-Marii Vilk (Kurtna) hobusel Halijus, keda aitasid poodiumile veatud sooritused takistus- ja maastikusõidus (57,2 mp).

Kõik tulemused on leitavad: http://hobumaailm.ee/files/event/vcuny4fc521c5c7c64Juurimaa_TULEMUSED.pdf