Juurimaal sai avalöögi EHS karikasari

Anita Raag ja Solei’s Casper. Foto: Laura Pedjak / laurapedjak.smugmug.com

16. augustil toimusid Juurimaal takistussõiduvõistlused, mille raames viidi läbi ka Suvise Ponikarika IV etapp ning avalöögi sai EHS Karikasari. Ponikarikast saab lähemalt lugeda juba varasemalt Hobumaailma portaalis ilmunud artiklist. Lisaks Ponikarika sõitudele toimus viis avatud arvestuse sõitu kõrgustel 65-105 cm.

65 cm puhtus-kiirus parkuuris oli võistlustules nelikümmend kuus paari. Tihedas konkurentisis noppisid võidu Annika Absalon (Pärnumaa RSK) ja Laukinuke, teise tulemuse sõitisid Caroly Viikmaa (Valgeranna RSK) ja Wilhelmina, kolmandale kohale platseerusid Raili Rifk ja Terminaator.

80 cm parkuuris koguti ühtlasi ka EHS karikasarja punkte. Võistlustules oli nelikümmend viis paari, eksimusteta sooritusi oli üheksateist. Võidu viisid koju Heidi Murel (Tondi RSK) ja Toonik.

EHS karikasarja eesmärgiks on väärtustada eesti, tori, trakeeni ja araabia täisverelist hobust ratsaspordis. Julgustada ratsasportlasi ja harrastajaid võistlema. Populariseerida tõuhobuseid ja tutvustada nende aretajaid. Karikasarja raames toimub veel teine etapp Kildu Ratsakeskuses ning finaal JKHK’s. Karikasarjast saab lähemalt lugeda siin.

30 paari oli võistlustules 95 cm parkuuris, kus puhta sooritusega lõpetas vaid seitse. Puhtus-kiirus parkuuri võidu noppis ponipaar – Kerli Raudmägi (SA Tallinna RK) ja Pobke. Teise tulemuse sõitsid Mari Tammoja (Suuresti RSK) ja Pinelli De Polli, kolmandale kohale platseerusid Kertu Reimann (Märjamaa SK) ja Pincerton.

Võistlusele pandi punkt 105 cm sõiduga, kus jällkegi koguti ka EHS karikasarja punkte. Konkurentidele tegid silmad ette Anita Raag (Märjamaa SK) ja Solei’s Casper. Ka teise koha sõitis välja ratsu Solei’s Casper sedapuhku ratsanikuga Kärt Alehodžin (Märjamaa SK). Kolmanda koha väärilise esitluse tegid Merle Tamm (RK Ruila Tall) ja Bahhe.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/37746