Juurimaal sai avalöögi ka Fair Play Ponikarikas

115 cm parkuuri võitjad Kristiina Raudnagel ja Natkingkey SR. Foto: Celin Lannusalu

25.mail toimus Juurimaa takistussõit, mille raames viidi läbi Eggersmann Juunioride Suvekarika III etapp, Freejump Lastekarika III etapp ning Fair Play Ponikarika II etapp. Juurimaa Karika, ehk põhisõidu võitsid Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace K.

Võistluspäeva alustati Fair Play Ponikarika sarjaga, kus neljas erinevas arvestuses tehti üle 120 stardi. Väikese Ringi ja Mini Cup arvestuses, kus hüpati parkuuri kõrgusel 65-75 cm, oli võistlustules 43 paari. Parimad olid Kärol Steinmann (Tondi RSK) ja väikeponi Mandel. Teise koha sai Tess Maimu Dunning (Tondi RSK), kelle ratsuks oli samuti Mandel. Kolmandad olid Loreli Arukase (Audruranna RSK) ja Mortimer. Poniratsanikele mõeldud 75 cm sõidus olid parimad Catreen Rebeca Johanson (Suuresti RSK) ja Off Limit.

Väikese Ringi parimad. Foto: Celin Lannusalu

Fair Play Ponikarika Keskmise Ringi võistlejatele oli parkuuri kõrguseks 80-85 cm. Madalamal kõrgusel startisid mini – ja väikeponid. Stardis oli nelikümmend viis paari, neist 27 lõpetas puhta sooritusega. Esikoha noppisid Emeli Pikner (Saaremaa RSK) ja Mon Ter.

Ponikarika Suures Ringis hüpati 95-100 cm rada. Vigadeta sooritusi oli sel korral vaid kaks. Kiirema ajaga võitsid Jessica Kolesov (Suuresti RSK) ja Arthur, teise koha said Lene Varula (Viljandimaa RSK) ja Monsson. Kolmandad olid Katariina Tomann (Tondi RSK) ja Romanesca, kes said teises osas 4kp.

Freejump Lastekarikasarja osalejad hüppasid ka sel korral rada kõrgusel 100 cm. Kahefaasilises parkuuris oli võistlustules 20 paari, vigadeta lõpetas neist kaheksa. Kiireima ajaga saavutasid parima tulemuse Riin Tammet (Märjamaa SK) hobusega Edwina, teised olid Rebecca Riomar (Märjamaa SK) ja Vilte. Kolmanda koha said Johanna Jürisson (Tondi RSK) ja Cookie.

Harrastajate sõidus osales 13 paari, kusjuures kaheksa neist läbis 105 cm kahefaasilise parkuuri vigadeta. Esimese koha said Valentin Hodźajan (RK Ruila Tall) ja Juta, teise positsiooni hõivasid Kärt Alehodžin (Märjamaa SK) ja Solei’s Casper. Kolmanda tulemuse saavutasid Helge Likker (Vänrda RSK) ja Charmilly.

Kuus vigadeta sooritust oli 115 cm parkuuris. Võidukad olid Kristiina Raudnagel (Märjamaa SK) ja Natkingkey SR. Teise koha said Evelin Evisalu (Vändra RSK) ja Solaris. Kolmandad olid Stella Brett Mesila (Märjamaa SK) ja Gidion B.

Ümberhüpetega 125 cm parkuuris võisteldi kahes arvestuses. Juurimaa Karika avatud arvestuses lõpetas vaid üks paar seitsmest puhta sooritusega. Ainsa vigadeta sooritusega noppisid võidu Hanna-Marie Vabaoja (Tondi RSK) ja Golden Grace K. Teise koha said normiaja ületamise eest 2kp teeninud eelmise sõidu kolmanda koha omanikud Stella Brett Mesila (Märjamaa SK) ja Gidion B. Kolmandad olid Rene Karus (Suuresti RSK) ja Cola.

Eggersmann Juunioride Suvekarika arvestuses oli võistlustules sel etapil 9 paari. Põhiparkuuris oli puhtaid sooritusi kolm, ümberhüpped läbis vigadeta vaid sõidu võitnud paar – Heleene Pruunsild (ESHKS) ja Quince. Teise koha said Carolina Adriana Lillevälja (Tartumaa RSK) ja Power Boy, kes said distantsil ületatud normiaja eest 1kp. Kolmanda positsiooni hõivasid Doris Mänd (ESHKS) ja Big Girl.

Tulemused; https://online.equipe.com/en/competitions/31106