Jüri Sokolovski lõpetas Herningi 1* Grand Prix seitsmendal kohal

Rootsis treeniv Eesti takistussõitja Jüri Sokolovskil on seljataga edukas suurvõistlus Taanis. Nimelt saavutas sportlane Herningi Horse Show’l hobusega Mama Mia noorhobuste võistlusklassi võidu ja hobusega Nouveau kõrgeid auhinnalisi kohti CSI1* parkuurides, kusjuures selle taseme Grand Prix seitsmenda koha.

Kohe võistluse avapäev algas sportlasele edukalt, kui 135 cm kahefaasilises CSI1* parkuuris saadi Nouveauga teine koht, jäädes alla vaid Felix Hassmannile Saksamaalt, kes võistles hobusega Chicca 31. Reedel lisandus sama hobusega 140 cm kõrguste takistustega puhtus-kiirus parkuuris 7. ja pühapäeval 140 cm GP-s samamoodi 7. auhinnaline koht. Grand prix parkuuris jäi Sokolovskil õnnest puudu, sest 10 ümberhüppaja seas oli tema aeg kiireim, kuid kahjuks tuli maha üks latt ja nii pidi ta leppima 7. kohaga. GP võitis taanlane Simone Hansen Scherff hobusel Watokia G.

Mama Miaga, kellega sportlane osales noorte hobuste võistlusklassides, saadi reedel magus võit. Puhtus-kiirus parkuuris, mille takistuste kõrgus oli 125 cm, osales kokku 56 võistluspaari. Mama Miaga oldi sellel võistlusel päris heas hoos, lisaks esikohale saavutas paar veel ka pühapäevases noorte hobuste finaalsõidus 4. auhinnalise koha. Finaali võitis Robin Grauff-Jacobsen hobusel Gwintosca Hbc Taanist.