Jüri Sokolovski võitis Göteborgis kaks noorhobuste sõitu

Eelnevates uudistes kajastasime Götebori Horse Show peasündmusi, mainides vaid põgusalt, et eestlane Jüri Sokolovski võitis ühe noorhobuste sõidu. Täna lisame nimekirja, et Jüri võitis veel teisegi sõidu ning oli ühes kolmandal kohal.

Sokolovski osales Göteborgi võistlusel rahvuslikus klassis 5-aastase Astaire’ga ja rahvusvahelistes klassides 7-aastase Mama Miaga. Rootsis elav ja treeniv sportlane tõi Astaire’i võidule võistluse avapäeva 5-aastaste noorhobuste sõidus kõrgusel 100/110 cm, mis peeti stiilipunktidele. Sellele lisandus reedel 130 cm 7-aastaste sõidus esikoht Mama Miaga, kellega lisaks võeti laupäeval sama arvestuse 3. auhinnaline koht kõrgusel 135 cm ja 5. auhinnaline koht pühapäeval peetud finaalsõidus kõrgusel 140 cm, kus Jüri ja Mama Mia läbisid põhiparkuuri puhtalt, kaks viga tuli sisse ümberhüpetel.

Sokolovski võistles koos maailma suurte staaridega. Näiteks laupäevase sõidu, kus Jüri oli kolmas, võitis hollandlane Maikel van den Vleuten hobusega Bisous van Overis Z.

Jüri ja Mamma Mia Göteborgis. Foto: Haide Westring