Ka koolisõitjad said võistlemises käe valgeks

Foto: Merike Udrik-Õispuu

Juunikuu esimesel laupäeval said lõpuks hooaja avada ka koolisõitjad. Pallase tallides toimunud võistlusest võttis osa 50 ratsanikku.

Nagu Eesti suvele kohane, pidid võistlejad rinda pistma nii ereda päikese, tuule kui tugevate vihmahoogudega. Muutlik ilm sportlaste võistlusrõõmu aga ei kahandanud. Enamus ratsanikke lahkus väljakult naeratava näoga, kuigi ka hobustele tekitas esimene võistlus üle pika aja elevust ja korraliku soorituse tegemine oli kohati keeruline.

Peakohtuniku Eva-Maria Vint-Warmingtoni sõnul oli meie sportlasi taas tore võistlemas näha. Juba võistluspäeva algus pakkus kohtunikule meeldivaid üllatusi. „R-klass valmistas mulle heas mõttes üllatuse. Tundus, et pikem puhkus oli siin hobustele pigem kasuks tulnud. Samuti pakkus rõõmu Talendijahi ABC klass, kust on näha andekaid lapsi peale tulemas,“ rääkis Vint-Warmington.

Pallasel sai alguse ka uus sari X-Faktor, mis on Talendijahi jätkusari ja mõeldud neile noortele ratsanikele, kes laste klassist vanuseliselt välja jäänud ning kellel pole veel hobust või kogemusi juuniorite klassis võistlemiseks. „X-Faktoriga püüame noori motiveerida koolisõidu juurde jääma, võimaldades neile sportlikku arenguvõimalust. Ma loodan, et see sari neile pakub võistlusrõõmu,“ sõnas Eva-Maria.

Päeva esimeses sõidus tegid suurepärase tulemuse Dina Ellermann ja Donna Anna, kes skoorisid GP-skeemis lausa 75%. Peakohtuniku sõnul tegi paar supersõidu, mida näitasid ka kõrged hinded kohtunikelt. Dina enda sõnul toimis ratsu suurepäraselt. „Õnneks sain ka eriolukorra ajal korralikult treeningutega jätkata ja hobused on praegu heas vormis,“ kommenteeris sportlane. Landy’s Akvareliga sai Dina tulemuseks 70,652%. Kolmas GP-skeemi sõitnud paar olid Marika Vunder ja Helifar, kes lõpetasid sõidu 61,812%-ga.

PSG-skeemis tuli esimeseks Maribel Tuiken hobusel Jazz Hit tulemusega 67,010%. M-skeemi esikoht läks Rose Marie Skjoldbye ja Rosinantele, tulemusega 71,516%.

Kõik tulemused