Ka teine nädalavahetus oli meie kolmevõistlejatele Poolas väga edukas

CCI2*-S rahvusvahelise võistlusklassi 2. koht Dagmar Ainsoo ja Fortuna ja 3. koht Jaagup Kallas ja Olli Royal. Foto: Luise Vevers

Edukaimaks sportlaseks osutus taaskord Dagmar Ainsoo (Tartumaa RSK) hobusel Fortuna, kes saavutas rahvusvahelisel tasemel võistlusklassis CCI2*-S kõrge teise koha. Talle järgnes kohe kolmanda koha saavutanud Jaagup Kallas (Saare RK) hobusel Olli Royal. Võistlejaid lühikeses kahes tähes oli kokku 32.

CCI2*-S rahvusvahelise klassi koolisõit peeti juba reedel ning siin sõitsid Dagmar ja Fortuna välja tulemuse 66,2%, mis andis neile peale esimest ala 14. koha 33,8 karistuspunktiga. Jaagup ja Olli Royali tulemuseks oli peale esimest ala 65,7%, mis andis neile 34,3 kp ja vastavalt 16. positsiooni.

Antud klassi takistussõit peeti pealelõunal ning see läbiti meie sportlaste poolt vigadeta. Puhaste sõitudega suudeti edetabelis tõusta ning viimasele alale läksid Dagmar ja Fortuna vastu kolmandalt ning Jaagup ja Olli Royal kuuendalt kohalt.

Vigu ei lisandunud ka kolmevõistluse viimaselt alalt – maastikusõidult ning nii saavutasidki Dagmar ja Fortuna 33,8 karistuspunktiga auhinnalise teise ja Jaagup ja Olli Royal auhinnalise kolmanda koha!

Kaire Kalm (ESHKS) ja Cavalier startisid sel nädalavahetusel rahvusvahelises CCI3*-S võistlusklassis, kus reedesel avaalal sõideti end 43 sportlase seast 13. kohale, saavutades koolisõidus 66,6%. Pealelõunases takistussõidus tehti kaks viga tõketel ning saadi 0,8 kp aja eest. Lisandunud 8,8 karistuspunktiga langeti edetabelis 25. kohale. Laupäevane kross aga Kairele ja Cavalierile probleeme ei valmistanud ning nii lõpetati võistlusklass kokkuvõtvalt 42,2 karistuspunktiga ning 13. kohaga.

Rahvusvahelise klassi CCI2*-L ratsastustega alustati juba neljapäeval ning lisaks seenioridele Erkkile ja Veikole olid võistlustules ka juuniorid Anni Liis, Luise ning Kati.

Peale koolisõitu hoidsid tugevat positsiooni Erkki Hõim (Märjamaa SK) ja Aspirin, kelle ratsastustulemus 68,2%, asetas nad tugevale viiendale kohale 31 sportlase seas. Juuniorid Anni Liis Hoop (Tartumaa RSK) hobusel Zinga Zanga ja Luise Vevers (Saare RK) Ruudiga saavutasid 12. ja 13. koha vastavalt tulemustega 66,4% (33,6 kp) ja 66,2% (33,8 kp). Juunior Kati Sõer (Nõo RK) ja A Marina saavutasid tulemuseks 65,1%, mis andis neile 34,9 karistuspunktiga 17. positsiooni. Veiko Uuk (Tartumaa RSK) ja Beiton sõitsid välja 59,9% (40,1 kp) ja platseerusid peale avaala 27. kohale.

CCI2*-L kross sõideti laupäeval kõigi sportlaste poolt tõrgeteta. Erkki ja Aspirin tõusid puhta krossi järel tugevale teisele kohale, Luise ja Ruudi vigadeta kross tõstis nad kaheksandaks ning Kati ja A Marina skoorile lisandusid vaid mõned ajavead ning 44,1 karistuspunktiga säilitati 17. koht. Veiko ja Beiton ületasid samuti normiaega ning nende tulemuseks peale teist ala jäi 67,3kp ja sellega teenitud hetkeline 20. positsioon. Anni Liisil ja Zinga Zangal oli küll seljataga normiaja piires ja puhas kross, ent kukkumine viimasel takistusel enne finishit sai võistluspaarile kahjuks saatuslikuks.

Nagu kolmevõistluses ikka, saab kõik selgeks alles peale viimast ala. Tugevalt alustanud Erkki ja Aspirin eksisid takistussõidus kolmel tõkkel, mis lisas nende algskoorile juurde 12 kp ning andis lõpptulemuseks 43,8 karistuspunkti ja 11. auhinnalise koha. Ka Luisel ja Ruudil tuli sisse kaks eksimust tõketel ning normiaja ületus, mis andis nende lõppskooriks 44,6 kp ja 12. koha. Kati ja A Marina eksisid neljal takistusel ning nii lõpetasid nad oma esimese pika 2* kolmevõistluse 18. positsioonil 60,1 karistuspunktiga. Veiko ja Beiton lõpetasid klassi tulemusega 78,5 kp ja platseerusid 22. kohale.

Väga tore on tõdeda, et võistluspaarid Luise Vevers ja Ruudi kui ka Kati Sõer ja A Marina on oma CCI2*-L võistlusklassi lõpptulemusega ära täitnud Kolmevõistluse Euroopa Meistrivõistluste juunioride kvalifikatsiooninormi!

Sarnaselt eelnenud nädalavahetusele, olid ka seekord kavas rahvuslikud klassid ZK-L (100cm) ja ZK-1* (105cm). Madalaimast klassist võttis seekord osa teiseks nädalavahetuseks Poola sõitnud Sigrid Lain (Liivimaa RK) hobusel Insar, kes saavutasid 11. auhinnalise koha oma avaalal väljasõidetud skoori juures, milleks oli 31,6 kp. Võistlejaid oli siin klassis kokku 58.

Sigrid Lain ja Insar, auhinnaline 11. koht rahvuslikus ZK-L võistlusklassis. Foto: Erakogu

Rahvuslikus klassis ZK-1* tegi seekord parima tulemuse Erkki Hõim (Märjamaa SK) oma noorel hobusel Roleks, kellega saavutati viies auhinnaline koht lõpptulemusega 36,9 kp 46 võistleja seas. 26. koha saavutas Sofya Tsyrulnikova (Liivimaa RK) hobusel Ali Bey, lõpptulemusega 58,3 kp. Tubli stardi tegi ka Maris Kangur (Tondi RSK) hobusel Al Pacino, kes küll kahjuks sai osa võtta vaid võistluse kahest esimesest alast. Kui esiti pidi antud klass toimuma reedel ja laupäeval, teatasid korraldajad, et kross on lükatud pühapäevale. Marisel aga olid lennupiletid juba pühapäeva hommikuks ära ostetud, kuna oli tarvis kindlasti esmaspäevaseks inglise keele eksamiks tagasi Eestis olla. Meie FEI Solidarity projekti peatreeneri Larsiga olukorda arutades soovitaski ta kaks esimest ala ikkagi kaasa sõita, mida ka korraldajad võimaldasid. Krossi osas tehti kohapeal lihtsalt Larsi juhtimisel lisatrenni.

Kõik võistluste tulemused on leitavad siit.