Kaali Järve Mängud jätkasid imelist suvetraditsiooni

Juba traditsiooniks saanud lustakad Kaali Järve Mängud toimusid sedapuhku Saaremaal kahepäevasena, 14.-15. juulil. Kahe päeva jooksul anti arvukalt starte parkuurides kõrgustel 65-125 cm. Võistluste raames viidi läbi ERL Ponikarika VII etapp,  Väikeponide Karika  VII etapp ning Lääne Regiooni Karikavõistluste IV etapp.
 
Võistlus peeti mõnevõrra ebatraditsiooniliselt reedel ja laupäeval, mis andis osalejatele kindlasti mugavamad logistilised võimalused saarele tulekuks ja sealt minekuks.
 
Reedel alustas päeva 75 cm kõrgune parkuur, kus väikeponid võisid startida 10 cm madalamatel tõketel. Avatud arvestuses, mis oli ühtlasi üks LRKV sarja klassidest, tegi 21 startija hulgas võidusoorituse Saaremaa kohalik sportlane Karmen Udeküll Wild Beautyl. B arvestuses, mis oli mõeldud poniratsanikele ja oli ühtlasi üks osa Väikeponide Karikasarjast ning samuti LRKV sarjast, tuli võitjaks Saare Ratsakeskuse sportlane Emeli Pikner Mon Teril, edestades seega 26 konkurenti. Väikeponidest oli siin parim teisena lõpetanud Mia-Marleen Lanno Taglasel (Tondi).


 
Parkuuris 2, mis peeti kõrgusel 95 cm, tuli 27 osaleja seas avatud arvestuse (ühtlasi LRKV klass) võitjaks Anett Pajur Machol (Tondi), poniratsanike arvestuses Ruila Talli esindaja Saskia Maripuu Marianal, kes seljatas 19 konkurenti.


 
Kolmandas sõidus (muuhulgas oli see LRKV kolmas ja ühtlasi viimane klass,) mis peeti 35 paari osavõtul kõrgusel 110 cm, võttis kindla võidu kohalik Jaagup Kallas hobusel Qiu de Toriel.


 
Avatud 125 cm toimus sedapuhku vaid 10 võistluspaari osavõtul ning siin oli parim Andres Udeküll (KRT) hobusel Cash is King.


 
Päeva lõpetas traditsiooniline Speed and Music parkuur kõrgusel 100 cm, milles läks õnne püüdma 40 võistluspaari. Meeleoluka kaasaelamise saatel tuli üllatuslik kaksikvõit Anett Pajurile Machol ning Luise Veversile (Saare Ratsakeskus) Ruudil, kes olid sunnitud oma suurepärased auhinnad sõbralikult pooleks jagama.


 
Pühapäeva alustati puhtus-kiirus parkuuriga kõrgusel 85 cm, mis oli ühtlasi ERL Ponikarika "Väikese Ringi" 7. etapiks. Parima aja sõitsid siin 22 osaleja seas välja Jessica Mölder (Pärnumaa) ja Wonderful Surprise, avatud klassis alistas oma 29 konkurenti Katrin Liivamägi (Simon) Mon Robertal.

ERL Ponikarika "Suure Ringi" 7. etapp toimus kõrgusel 100 cm, kuid ponidele turjakõrgusega kuni 140 cm olid tõkked 5 cm madalamad. Kindla võidu vormistas siin endale 17 paari seas Kippen Närep (Ruila) ponil Rosehill Fascination. 100 cm avatud klassis startis 33 paari, neist parimana lõpetasid Helge Likker (Vändra) ja Charmilly.


 
22 osalejat läksid püüdma võitu kõrgusel 115 cm, kus selle vormistas igati vägevalt Marta Juhkami (Tondi) Spa’l.


 
Võistlusele pani punkti 125 cm kõrgune ümberhüpetega parkuur, kus võitja selgus ümberhüpetel Siim Sinijärve ja Miia Varula vahel. Sinijärv võttis siin kogenuma sportlasena kiireima ajaga võidu hobusel Event Horizon HL, olles kolmas Leanderil. Varula mahtus nende vahele teisena hobusel Rockefeller de Broglie C.


 
Kaks ilusat suvist päeva Kaalis möödusid meeleolukalt, publikule ja sportlastele pakkus head meelelahutust koerte agility ning ratsaspordist inspireeritud teatevõistlus, kus oma roll oli nii treeneritel, lapsevanematel, groomidel kui sportlastel.


 
Korraldajad tänavad südamest sponsoreid, kelleta võistlus kindlasti toimuda ei saaks – Pihtla vald, Pegasos Equestrian, Ratsavarustus 24, Subli, Suure Tõllu Puhkemaja, Viking Burger, Kaali Külastuskeskus, Kõljala tall, Saaremaa RSK, Reinu ratsatalu, Saku, Saarte Hääl, Raadio Kadi, Kulka, ERL, OÜ Grain Farming, Kaali Jahiselts, Pihtla Hobusekasvandus, Karmeli, Taluapteek ja Loomakliinik, Pihtla Õlleköök, ja kõik vabatahtlikud!
 
Tulemused: https://ratsanet.ee/events/1085?locale=et&year=2017

 

Piltide kopeerimine ja kasutamine autori loata on Hobumaailmast keelatud.
 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23