Kaali Järve Mängude esimese päeva väärtuslikuma võidu noppis Andres Udeküll

Startide rohke võistluspäev Kaali järve ääres on tänaseks lõpule jõudnud. Õhtu viimane sõit peeti kõrgusel 130 cm ning selle võitsid Andres Udeküll (RSK KRT) ja Henrietta.

Päeva kõrgemais sõidus osales kokku 14 võistluspaari. Tundus, et rada polnud kõige kergemate killast, sest esimesed startijad kas katkestasid või tegid mitmeid vigu. Puhtus-kiirus artiklile peetud sõidus tegi esimese puhta soorituse üheksanda startinud Riina Seder (Tondi RSK) Kleopatraga. Peale neid hakkasid puhtalt soorituse teinud paarid aina üksteise aegu üle looma, kuni eelviimasena startinud Andres Udeküll Henriettal suutis teha seni parimana püsinud Brita Tuvist (Viljandimaa RSK) ja Hindenburgist 8 sekundit parema aja. Võit oligi käes. Kolmanda koha roseti viisid kaasa Andreas Lootus (ESHKS) ja Vacantos.

Eelviimases võistlusklassis, milleks oli 110/120 cm handicapiga kahefaasiline parkuur, saavutas 43 võistluspaari seas esikoha Maris Suuster (Tondi RSK) hobusel Vilandro K, kes osales ka Lääne Regiooni Karikasarja arvestuses. Temast veidi aeglasem olid Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusel Solei Solei ning kolmandana lõpetas SA Tallinna Ratsaspordikooli õpilane Elizabeth Põder hobusel Liberty D'estella. Puhtaid soortusi tehti siin sõidus kokku 17.

Maris Suuster ja Vilander. Foto: Külli Tedre

100 cm parkuuri sõideti kahes arvestuses. Avatud klassis olid tubli sooritusega esikohal Priit Perna (Tondi RSK) ja Hermela ning poniratsanike arvestuses Merilin Luik (Tartumaa RSK) ja Balestra. Ponidest jõudsid auhindadele veel Kristel Saul (RK Ruila Tall) ja Mon Aco ning Teele Kaal (Tondi RSK) ja Prins. Avatud klassi esikolmikusse kuulusid veel Merlin Erm (Vändra RSK) ja Crosser ning Maris Suuster ja Vilandro K.

Priit Perna ja Hermela. Foto: Külli Tedre

Lääne Regiooni Karikasarja raames hüpati ka 90 cm kahefaasilist parkuuri. Siin suutis väga kiire aja juures puhta sõidu teha Mari-Ann Udeküll (Saaremaa RSK) hobusel Western, kuid kuna ta karikasarja arvestuses ei osalenud, sai siit endale tabelisse kõrgemad punktid kirja Helge Likker (Vändra RSK) hobusel Charmilly, kelle tulemus oli parkuuri kolmas. Teise koha sõidu arvestuses saavutas Henri Paomees (Saaremaa RSK) hobusel Gracija.

Mari-Ann Udeküll ja Western autasustamisel. Foto: Külli Tedre

Sama kõrguse poniratsanike arvestuses võitis Anett Pajur (Tondi RSK) ponil Macho, teiseks tuli Merilin Luik Balestral ja kolmas oli Elis Reimand (RSK KRT) ponil Sinisukk.

Anett Pajur ja Macho. Foto: Külli Tedre

Võistluse avasõiduna peeti 75 cm kahefaasiline parkuur ja handicapiga 65/75 cm sõit ponidele. Esimene sõit oli ühtlasi ka Lääne Regiooni Karikasarja sõit, kus suurima punktid sai endale parkuuri teise tulemuse teinud Kätlin Arge (Saare Ratsakeskus) ponil Gremi. Karikasarja teise koha punktid sai parkuuri kolmas Anita Raag (Märjamaa SK) ponil Londa. Sõidu võitis Katariina Tomann (Tondi RKS) ponil Toonik. Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) ja Mandel olid ponide hadicapiga parkuuri esimesed. Teiseks tuli Eeva Helga Kupits (Saaremaa RSK) ponil Aroomi ja kolmanda koha saavutas Elis Reimand ponil Sinisukk.

Katariina Tomann ponil Toonik. Foto: Külli Tedre

Emma-Elisa Randväli ja Mandel. Foto: Külli Tedre

Lisaks hobustele sai võistluspausil näha koerteklubi Aktiiv agility demonstratsiooni. Vahvad koerad näitasid oma oskuseid spetsiaalsel takistusrajal ja panid publiku endale elavalt kaasa elama.

Võistluspäev jätkub homme varahommikul. Tänased tulemused

Võistluse leht Facebookis