Kaali Järve Mängude Grand Prix võitis Andreas Lootus Vacantosel

Täna pärastlõunal jõudsid lõpule Kaali Järve Mängud, kus põnevust jagus lõpuni välja. Võistluse Grand Prix võidu viis koju Andreas Lootus (ESHKS) hobusel Vacantos.

Grand Prix toimus kõrgusel 135 cm ja ümberhüpetele. Viimaseks päevaks olid võistlejate read üsna hõredaks jäänud ning nii selgitati stardijärjekord seekord hoopis loosi teel. Võistluspaare oli kokku 7. Loosi tahtel sai kõige parema ehk viimase positsiooni Andres Udeküll (RSK KRT). Esimesena aga pidi startima Andreas Lootus (ESHKS ) hobusel Vacantos. Loosimisel sõnas peakohtunik Hillar Talts Andreasele lohutuseks, et ehk saab järjekorra numbrist ka lõpptulemuse number – nii juhtuski! Andreasel ja Vacantosel klappis kõik väga hästi ning põhiparkuuri ainus puhas sõit tagas ka Grand Prix võidu. Kuna teised ratsanikud vigu vältida ei suutnud, siis ümberhüppeid ei toimunud. Udeküll ja Henrietta lõpetasid teisel kohal ning Teet Juul (Viljandimaa RSK) ja Sunshine said kolmanda koha roseti.

Andreas oli võidu üle loomulikult väga õnnelik. Lisaks peakohtuniku ennustusele oli sportlasel ka prohvetlik unenägu, mille järgi olidki GP parimad just Andreas ise ja Heiki Vatsel. Heiki Vatsel pidi täna leppima siiski neljanda kohaga. "Rajal oli vaja läbi mõelda just vahed, kuigi konkurendid pidasid raskemaks kohaks just kolmest süsteemi," kommenteeris võitja oma taktikat. Võit on seda magusam, kuna Vacantosega on trenni tehtud vaid vähem kui kuu aega.

Pühapäeva esimene sõit oli handicapiga 90/100 cm kahefaasiline parkuur. Siin võitis avatud klassi Merilin Palts (RSK Ruttar) hobusel Louiziana. Teine oli Anett Pajur (Tondi RSK) Taglasega ja kolmas Maris Suuster (Tondi RSK) Vilandro K-ga. Kokku anti välja 9 auhinnalist kohta. Poniratsanike arvestuses olid samal kõrgusel kiiremad Anett Pajur Machoga, teiseks tuli Saskia Maripuu (RK Ruila Tall) Marianaga ning kolmas Carolyn Vilba (RSK Ruttar) Rodotendroniga, kes sai ka EHSi poolt parima eesti tõugu hobuse auhinna.

Anett Pajur ponil Macho ja Merilin Palts hobusel Louiziana. Foto: Külli Tedre

125 cm kõrgune puhtus-kiirus parkuur sõideti Eggersmanni auhindadele. Rajal valmistas eriti raskusi 10. takistus, oli palju eksimisi. Ainukese puhta sõidu tegi Brita Tuvi (Viljandimaa RSK) hobusel Hindenburg. Järgmised kolm auhinnalist kohta kuulusid Berit Lehtsaarele (Viljandimaa RSK) hobustel Solei Solei, Lasva 14 ja Award. Viiendana sai auhinna Heiki Vatsel (RSK KRT) hobusel Falkenfee BN.

Brita Tuvi ja Hindenburgi õnnitles autasustamisel Eggersmanni esindaja Kristi Luha. Foto: Külli Tedre

Võistluse viimases sõidus oli takistuste kõrguseks 115 cm ja see peeti kahefaasilisena, kusjuures II faasis peeti arvestust Tabel C järgi. Ka siin kuulus mitu auhinnalist kohta Berit Lehtsaarele, kes hobusega Lasca 14 sai esikoha ja Solei Soleiga kolmanda koha. Teiseks tuli Siim Sinijärv (ESHKS) hobusel Event Horizon HL.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei auringil. Foto: Külli Tedre