Kaali teise päeva põhisõidu võitis Kaie Aamisepp

Kaali Järve Mängud möödusid täna kaunis päikesepaistes. Ülipõnevaks kujunenud põhisõidus tuli ainukese puhta sooritusega esikohale Kaie Aamisepp (RK Ruila Tall) hobusel Shadowstep.

130 cm kahefaasilises sõidus osales 14 sportlast. Rada kujunes võistlejatele keerukaks, teise faasi jõudis vaid kolm osalejat ning nendest vaid üks läbis parkuuri vigadeta. Ühe veaga II faasis tuli teisele kohale Jessica Raide (RK Ruila Tall) hobusel Callup ning kolmanda auhinnalise koha sai Siim Sinijärv (ESHKS) hobusel Cashmir.

Meelelahutuslik 120 cm kõrgune „Speed and Music“ sõit oli kavas päeva viimase võistlusklassina. Rahva häälekal kaasaelamisel sai kodusaarel võidu Jaagup Kallas hobusega Bruce De Berks, kellel õnnestus väikeste pöörete juures ka puhtalt sõita. Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) ja Solei Solei olid teisel ning Andres Udeküll (RSK KRT) ja Sir Sirius kolmandal kohal.

Jaagup Kallas ja Bruce De Berks. Foto: Külli Tedre

Berit Lehtsaar korjas mitmeid auhinnalisi kohti ka puhtusele ja kiirusele peetud 110 cm sõidus, kust viis koju esimese, kolmanda ja neljanda koha, vastavalt hobustel Lasca 14, Solei Solei ja Award. Vaid teise koha loovutas ta Maris Suusterile (Tondi RSK) ja Vilandro K-le, kes sai siin ka parima harrastaja eriauhinna.

Berit Lehtsaar ja Solei Solei. Foto: Külli Tedre

Maris Suuster sai parima harrastaja eriauhinna. Foto: Külli Tedre

Priit Perna (Tondi RSK) ja Hermela maitsesid jälle võidurõõmu 100 cm avatud arvestuses. Nende järel teisele kohale platseerusid Elizabeth Põder (SA Tallinna RK) ja Liberty D’Estella ning kolmandad oli Suuster ja Vilandro.

Priit Perna ja Hermela. Foto: Külli Tedre

Ka ERL Ponikarikas peeti samal kõrgusel ning siin oli esikolmik järgmine: Kristel Saul (RK Ruila Tall) ja Mon Aco, Saskia Maripuu (RK Ruila Tall) ja Deal Or No Deal, Teele Kaal (Tondi RSK) ja Kamiera. ERL Ponikarika madalamas arvestuses, 85 cm parkuuris olid esimesed Eeva Helga Kupits (Saaremaa RSK) ja Aroomi, Elis Reimand (RSK KRT) ja Sinisukk ning Marleen Murumets (RSK Ruttar) ja Ruttar II.

Kristel Saul ja Mon Aco. Foto: Külli Tedre

Avatud klassis sai 85 cm esikoha Henri Paomees (Saaremaa RSK) ja Gracija, teiseks tulid Merlin Erm (Vändra RSK) ja Crosser ning kolmanda tulemuse said kirja Sandra Soomre (RSK KRT) ja Raket. EHS andis siin parima eesti tõugu hobuse eriauhinna, mille sai Aroomi.

Henri Paomees autasustamisel. Foto: Külli Tedre

Võistlussõitude vahepeal sai täna näha rakendispordi demot. Oma oskuseid näitas valitsev Eesti meister Riina Rõa (groom Age Põldaru), hiljem said loomulikult kõik huvilised ka ise rakendisõitu proovida. Foto: Külli Tedre

Võistluse jätkuvad homme, kus oodatumaiks võistlusklassiks on kindlasti 135 cm kõrgune GP.