Käesoleva aasta esimene Oma Hobu – taas uuenenud kuues ja sisus

Täna-homme jõuab ettetellijateni, samuti ka kõikjale müügikohtadesse selle aasta esimene Oma Hobu – uuenenud nii kujunduselt kui ka sisult, samuti veidi teistsuguses formaadis. Ikka selleks, et rohkem teie pilku püüda, et enam lugejaid meelitada meie ainukest hobuajakirja lugema ja tellima eesmärgiga, et nad oleksid veelgi asjatundlikumad ja meie hobused oleksid terved ja elaksid heades tingimustes.

Kindlasti ei pea te pettuma ajakirja sisus – uues numbris leiate hästi palju praktilist nõuannet nii ratsutamise, hobuse pidamise kui ka hobuse tervishoiu alalt.

Pikem portreelugu on seekord meie viimaste aegade ühest parimast naisratsutajast ja hinnatud treenerist Pille Elsonist, kes lapsepõlves unistas mustast hobusest külateel.

Ratsaspordilehekülgedel toome ära 2010. aasta parimad alade kaupa, heidame pilgu 2011. aasta koolisõidu hooajale, teeme juttu pidurist kui kasulikust abimehest rakendisõidus ja saame teada, et LSD treening pole narkootikum.

Algab ka pikem sarjalugu hobuse treenimisest treeningpüramiidil, kus püütakse võimalikult lihtsas ja arusaadavas keeles lahti seletada selle treeningmeetodi erinevad etapid. Autoriks on Annike Laving.

Algab erinevate hobusetõugude tutvustamine. Esimesena on pilgu all šetlandi poni – see väikseim ja tugevaim, levinuim ja ainus õige poni. Pikem artikkel on Eesti kaudu maailma rännanud hobusest Begist, kes oli trakeeni tõu ainuke täisvereline eliittäkk ja suri möödunud aastal 28 aasta vanusena. Kirjutise autoriks Raigo Kollom.

Hobuseomanikele peaks kindlasti erilist huvi pakkuma uus rubriik meie ajakirjas – „Spetsialistid vastavad“. Teie küsimustele vastavad ajakirja kaudu oma ala parimad asjatundjad. On ju ikka tavaliselt nii, et üks ja sama mure on korraga mitmel inimesel – nüüd saab ajakirja kaudu vastuse põletavale probleemile kogu lugejaskond korraga.

Alustame ka tallide ja tallide ümbrusega seonduvate artiklite avaldamist – esmalt on juttu tallide ventilatsioonist ja selle tähtsusest hobusepidamisel.

Veebruarikuu juubilar on Vello Viira – lisaks juubeliülevaatele, saab jutulisas lugeda reamees Vello Viira uskumatutest seiklustest vene ratsaväes.

Põnevat lugemist on kuhjaga – võtke aga ajakiri kohe ette, muidu ei jõua järgmise numbri ilmumise ajaks kõike läbigi lugeda!

Kel ajakiri veel tellimata – toimetuse kaudu on võimalik seda teha nii, et te ei jää ilma ka 2011. aasta esimesest numbrist. Täpsemalt www.esthorse.ee/omahobu või andke otse teada toimetusele aadressil omahobu@hot.ee

Häid lugemiselamusi soovides,

Ago Ruus

Ago Ruus