Kahepäevasel Vao Karikal tehti rohkelt starte – põhisõidu parim oli Hanno Ellermann

Freejump Lastekarika VI etapi võitjad – Kaide Carolin Tomson ja Belcanto. Foto: Lisanna Lepmets

6.-7. juuli toimus Lääne-Virumaal Vao Karika nime kandev võistlus, mille raames viidi läbi ka Eggersmann Juunioride Suvekarika V etapp ja Freejump Lastekarika VI etapp. Heitlikku ilma trotsides toimus kümme parkuuri kõrgustel 90-140 cm, kus tehti ligi 450 starti. Laupäevases 130 cm parkuuris olid parimad Siim Sinijärv ja Eddy. Põhisõidu võidu noppisid Hanno Ellermann ja Donna-Paola.

Laupäevast võistluspäeva alustati 90 cm sõiduga. Kahefaasilises parkuuris võttis mõõtu nelikümmend viis paari, vigadeta sooritusi oli kakskümmend üks. Kiireima ajaga noppisid võidu Jennifer Mölder (Pärnumaa RSK) ja poni Trikk. Teise koha said Katrin Liivamägi (RSK Simon) ja Mon Roberta, kolmanda positsiooni hõivasid Kristi Kõiv (Tartumaa RSK) ja Glamorous Girl.

Puhtus-kiirus 100 cm sõidus võisteldi kahes arvestuses. Avatud klassis viisid võidu koju Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja poni Domingo. U16 klassis olid parimad Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’estella.

Seitsekümmend kaks paari osales 110 cm puhtus-kiirus sõidus, kusjuures vigadeta sooritusi oli 27. Kiireima ajaga võitsid Johanna Jürisson (Tondi RSK) ja Cookie, teise koha said liidrile veidi rohkem kui sekundi kaotanud Kertu Kütt (Tartumaa RSK) ja Clarisa. Kolmanda positsiooni hõivasid Melissa-Marion Amiel (Viljandimaa RSK) ja Charlene.

Ka 120 cm puhtus-kiirus parkuuris võisteldi kahes arvestuses. Avatud arvestuses noppis esimese, teise, neljanda ja viienda koha Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) hobustega Leander, Cashmir, Eddy ja Ferdinand A. Kolmanda koha saavutasid Ville Paloheimo (FIN) ja Locri. Eggersmann Juunioride Suvekarika arvestuses osales neliteist paari, kolm neist lõpetas vigadeta sooritusega. Võidu viisid koju Agnes Podgorelov (SA Tallinna RK) ja Rokade. Teise koha teenisid Berit Truuts (Liivimaa RK) ja Adria, kolmandad olid Marlene Makarov (Audruranna RSK) ja Glamour Girl. Eggersmann Juunioride Suvekarikale pannakse punkt finaaliga, mis toimub 17. augustil Sammulis.

Laupäevasele võistluspäevale pani punkti ümberhüpetega 130 cm parkuur, kus osales 22 paari. Võidu noppis sarnaselt eelmisele parkuurile Siim Sinijärv (Pärnumaa RSK) hobusega Eddy. Teised olid Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Joie De Ma Vie. Kolmanda koha sai Kati Raidma (Vändra RSK) hobusega Harole.

Pühapäevasele võistluspäevale andis avalöögi kahefaasiline 95 cm parkuur, kus oli võistlustules 41 paari. Parima tulemuse said kirja Grete-Liis Lepp (Liivimaa RK) ja Charlene. Teise koha said laupäevase 90 cm sõidu võitjad Jennifer Mölder (Pärnumaa RSK) ja Trikk, kolmandad olid Kristi Kõiv (Tartumaa RSK) ja Glamorous Girl.

Freejump Lastekarika osalejad hüppasid 105 cm rada, kus esikoha said Kaide Carolin Tomson (Pärnumaa RSK) ja Belcanto. Teise koha teenisid Hanna Smirnov (Tartu Kalevi RK) ja Trinstar Von Dalwigk Z, kolmandad olid Emili-Loore Vabaoja (Tondi RSK) ja Raven. Lastekarika viimane etapp enne finaali tomub juba järgmisel nädalavahetusel Perilas. Finaal peetakse 17. augustil Sammulis.

Avatud arvestuses olid 105 cm parkuuris parimad Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja poni Domingo, kes olid võidukad ka laupäevases 100 cm sõidus.

Puhtusele-kiirusele peetud 115 cm parkuuris osales viiskümmend kuus paari. Võidu viisid koju Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) ja Herrera. Liidrile veidi vähem kui 30 sajandikku kaotasid teise koha saanud Hanno Ellermann (ESHKS) ja Momentum. Kolmandad olid Piret Ervald (Viru Ratsu) ja Calanda De Laubry Z.

Ka järgmine võistlusklass toimus puhtusele ja kiirusele. 125 cm parkuuris noppisid võidu Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof. Napilt teiseks jäid ka selles sõidus Hanno Ellermann (ESHKS) ja Momentum. Kolmandal kohal lõpetas Susan Kaleta (Viljandimaa RSK) hobusega Hudson Hornet.

Võistluse põhisõiduks oli ümberhüpetega 140 cm parkuur. Võistlustules oli kaksteist paari, ümberhüpetele pääses neist kolm. Esimese ja kolmanda koha noppis Hanno Ellermann (ESHKS) hobustega Donna-Paola ja Graffiti, esimesega lõpetati ainsana ka ümberhüpped vigadeta. Teise koha sai Helene Marie Rägo (Tartumaa RSK) hobusega Con Quick.

Tulemused: https://ratsanet.ee/system/files/7453/tulemused.pdf?1562586151