Kahevõistlejad jätkasid sarja Sirgu külas

Laupäeval, 6. märtsil, jätkus ERLi kalenderplaani väline kahevõistluse karikasari teise etapiga Tartumaal Sirgu külas perekond Saksa ratsakompleksis. Võisteldi neljas erinevas klassis.

Kui peremees Urmas Saks mainis, et ilmaga neil vedas – päikesepaisteline ja kevadine märtsikuu laupäev – siis, perenaine Terje oli veidi teisel arvamusel. Päev oli küll ilus, kuid hommikusel ajal näitasid mitmes Tartumaa paigas termomeetrid 22 miinuskraadi ning nii mõnedki võistlejad jäid selle tõttu võistlusele saabumata. Kokkuvõttes olid aga mõlemad võistluse kulgemisega rahul. Rõõmu tunti sellegi üle, et kolmevõistluseks tundub järelkasvu vaatamata kõigele tulevat.

Enim osavõtjaid oli tasemel, kus kavas skeem A6 ning parkuuri kõrguseks 80 cm. Parima tulemusega lõpetas Liivimaa klubi sportlane Maris Parmakson hobusel Vejas klubikaaslaste Ingrid Dietrichi ja Paula ning Teele Reissaare ning Gregi ees.

Noorte ja juuniorite klassis, kus skeemiks kolmevõistlejatele tuntud CCI/CIC 1* B 2009 ja takistuste kõrgus 100 cm, võttis võidu Madli Murel (Parkuur) hobusel Flicker. Sama taseme avatud arvestuse võitis soomlanna Jonna Juhola hobusega Mani Mekkeri.

Seeniorite klassi, kus kavas skeem CCI/CIC 2* B 2009 ja 110 cm kõrgune takistussõit, edukaim oli seekord Reesa Pihu (Parkuur) hobusel Calderon.

Hillar Talts