Kahevõistluse karikasarja kolmas etapp peeti Koordi tallides

Eile, laupäeval 27. märtsil, jätkus Järvamaa klubi eestvõttel Koordi tallides kahevõistlejate karikasari oma kolmanda etapiga. Võisteldi kolmes erinevas võistlusklassis.

Mõõtu võeti neljas erinevas võistlusklassis. Poniklassi parimaks osutus Järvamaal Grethe Aikevitsius (Tondi) ponil Mister Moorits. 80 cm avatud klassi parim oli Maris Parmakson (Liivimaa) hobusel Vejas.

Lisaks eelnevatele olid kavas võistlusklassid noortele ratsanikele ja seenioritele. Neist esimeses moodustasid esikolmiku Madli Murel (Parkuur) ja Flicker, Eliise Kõva (Järvamaa) ja Parys ning Marit Poltimäe (Kurtna) ja Szaman. Seeniorite klassis võitis etapi Veiko Uuk (Tartumaa) hobusel Samuel, teisena lõpetas Marit Poltimäe Colibril, kolmandana Eliise Kõva hobusel Sharman.

Treenerina võistlusel viibinud 2007.a. Eesti kolmevõistluse meistri Mikk Nõmme sõnul sujus võistlus ladusalt ja meeldivas õhkkonnas. Küsimusele võistluspaaride vormi kohta sõnas Nõmm, et seeniorite tase ratsastamise osas oli suhteliselt stabiilne ja keskmisel tasemel, muudes võistlusklassides aga kahjuks väga ebastabiilne.

Järgmisel nädalavahetusel toimub kahevõistluse karikasarja finaal Tartumaal Sirgu külas perekond Saksa ratsakompleksis.

Hillar Talts